Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: -"İzmir'in artık bahane üretilen dönemleri…

  • Yazı boyutu
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:
  -"İzmir'in artık bahane üretilen dönemleri…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: -"İzmir'in artık bahane üretilen dönemleri geride kaldı, İzmir için hizmet zamanıdır. Hizmetin nasıl yapıldığını da İzmirliler en iyi şekilde biliyor" -"İzmir kilometrelerce laf edip bir arpa boyu iş yapmayanları çok gördü. İzmir'e bir arpa boyu laf edip kilometrelerce yol yapan insanlar lazım"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "İzmir'in artık bahane üretilen dönemleri geride kaldı, İzmir için hizmet zamanıdır. Hizmetin nasıl yapıldığını da İzmirliler en iyi şekilde biliyor" dedi.
     Yıldırım, Torbalı ilçesindeki CarrefourSA Reysaş Lojistik Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, bu merkezin çok şey ifade ettiğini belirtti.
     Eskiden ticaret, ihracat yaparken malı tarladan limana götürüp, oradan gemilere yükleyip gideceği yere gönderdiklerini, çünkü fazla ticaret yapılmadığını dile getiren Bakan Yıldırım, şunları kaydetti:
     "Çok sınırlıydı ticaretimiz. Bugün Türkiye artık dünyanın her yerine mal satar hale geldi. Bu, Türkiye'nin büyüdüğünü gösteriyor. Ama daha yolun başındayız. 2023 en yakın hedef, ondan sonra 2035, sonra 2050. 10 sene önce neydik şimdi ne olduk. Bütün milli gelirimiz, 70 milyon üretip çalışırdı, 350 milyardı. Şimdi 800 milyara çıktı. 2023'te Türkiye bugünkünden 3 kat daha fazla zenginleşecek. Ticareti, sadece ihracatı 4 kat daha artacak. Kişi başına milli geliri bugünkünün 2 katından fazla olacak. Peki bunları nasıl yapacağız- İnsanlarımızla, gençlerle, sizlerle yapacağız."
    
     -"İzmir kendine geldi"-
    
     Bakan Yıldırım, son 1 yıldır İzmir'in "kendine geldiğini", gücünü fark ettiğini, emin adımlarla ilerlediğini, ne yapacağını bildiğini ifade ederek, şöyle devam etti:
     "İzmir'in artık bahane üretilen dönemleri geride kaldı, İzmir için hizmet zamanıdır. Hizmetin nasıl yapıldığını da İzmirliler en iyi şekilde biliyor. Havaalanından İZBAN'ı Torbalı'ya uzatacağız dedik. 'Bakan bunu atıyor' dediler. Başladık ve yüzde 80'i bitti mi- İşte böyle, laf yok, iş var.
     İzmir kilometrelerce laf edip bir arpa boyu iş yapmayanları çok gördü. İzmir'e bir arpa boyu laf edip kilometrelerce yol yapan insanlar lazım. İzmir'e, Ege'nin her tarafına, Türkiye'ye hizmetlerimiz bugün her yerde aynı. Van, Iğdır, Adıyaman, Edirne, İstanbul, Sinop, Hatay'a gidin. İzmir'de ne gördüyseniz oralarda onu görecesiniz. Yeter ki insanımızın yüzü gülsün. Doğusuyla batısıyla kuzeyi güneyiyle kardeş olalım, beraber olalım, bir olalım. İzmir'in efeleri sizinle gurur duyuyoruz. Efelik sizin olsun bize hizmet yeter."
     Bakan Yıldırım, İzmir için siyaset değil, hizmet yapmaya geldiklerini ve hemen işe başladıklarını, "35 İzmir 35 Proje" vaatlerinin 14'üne bir yılda başladıklarını belirterek, "Önümüzde daha 10 yıl var. Otoyolu, hızlı treniyle, İzmir'e yakışan havalimanıyla, Türkiye'nin en büyük limanıyla, kruvaziyer limanıyla projeler birer birer hayata geçiyor" diye konuştu.
     Lojistiğin çok önemli bir sektör olduğunu vurgulayan Bakan Yıldırım, gelişmiş ülkelerle rekabet etmek için bu alanda büyük yatırımlar yapıldığını bildirdi.
     Konuşmaların ardından Lojistik Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir