Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: -"(Otoyol ve köprülerin özelleştirilmesi)…

  • Yazı boyutu
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:
  -"(Otoyol ve köprülerin özelleştirilmesi)…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: -"(Otoyol ve köprülerin özelleştirilmesi) Başbakanımızın görüşünden sonra bizim fazla bir görüş ilave etmemize lüzum yok" -"Doğrudur. Halka arz opsiyonu da dahil, yeni süreçte Özelleştirme İdaresi çalışmalara başlayacaktır" -"Haydarpaşa Garı otel değil, halka açık olarak devam edecek"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, köprü ve otoyolların özelleştirilmesine ilişkin olarak, "Başbakanımızın görüşünden sonra bizim fazla bir görüş ilave etmemize lüzum yok. Halka arz opsiyonu da dahil, yeni süreçte Özelleştirme İdaresi çalışmalara başlayacaktır" dedi.
     Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen, Erzincan'ın 95. Kurtuluş Yıldönümü Şenlikleri'ne katılan Bakan Yıldırım, gazetecilerin köprü ve otoyolların özelleştirilmesi sürecine ilişkin sorularını cevapladı.
     Yıldırım, "Başbakanımızın görüşünden sonra bizim fazla bir görüş ilave etmemize lüzum yok. Doğrudur. Halka arz opsiyonu da dahil, yeni süreçte Özelleştirme İdaresi çalışmalara başlayacaktır" diye konuştu.
     Haydarpaşa Garı'nı da içerisine alan projeye ilişkin bir soru üzerine ise Yıldırım, "(Haydarpaşa'da) Sorun yok. 2006'dan beri çalışılıyor. Her türlü süreçten geçti. Belediyelerden geçti. İtiraz süreçleri de son erdi. Haydarpaşa'nın, bölgenin doğal yapısını koruyacak, tarihi değerlerini muhafaza edecek ve fazla yoğun yapılaşmaya izin vermeyen, tarih ve tabiat varlıklarını koruma kurullarının da onayladığı proje gerçekleştirilecek. Haydarpaşa Garı otel değil, halka açık olarak devam edecek" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir