Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "(İstanbul'a yapılacak 3. havalimanı)…

  • Yazı boyutu
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:
  "(İstanbul'a yapılacak 3. havalimanı)…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "(İstanbul'a yapılacak 3. havalimanı) Karadeniz kıyısında Yeniköy ile Akpınar köyleri arasında, eski kömür ocaklarının olduğu yerde kurulacak"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul'a yapılacak 3. havalimanının, Karadeniz kıyısında Yeniköy ile Akpınar köyleri arasındaki eski kömür ocaklarının bulunduğu yerde yapılacağını bildirdi.
     Bakan Yıldırım, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Bakanlığının 2013 yılı bütçesini sundu.
     Yıldırım, İstanbul'a yapılacak 3. havalimanı için bugünlerde ihaleye çıkacaklarını belirtti. 3. havalimanının yapıldığında dünyanın en büyük projelerinden biri olacağını belirten Yıldırım, "Karadeniz kıyısında Yeniköy ile Akpınar köyleri arasında eski kömür ocaklarının olduğu yerde 90 milyon metrekare alan üzerine kurulacak. Oralarda 100 metrelik çukurlar var, oraları doldurulacak ve orası bir mode bir havalimanı haline getirilecek" dedi.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir