Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım: -"(Ermenistan'a ait uçağın Erzurum'a…

  • Yazı boyutu
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım:
  -"(Ermenistan'a ait uçağın Erzurum'a…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım: -"(Ermenistan'a ait uçağın Erzurum'a indirilmesi) Bu artık rutin bir uygulama. Artık Türkiye hava sahasını kullanan Suriye'ye gitmekte olan uçaklara bir süredir böyle bir uygulama gerçekleştiriliyor"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Suriye'ye gitmekte olan Ermenistan'a ait uçağın Erzurum'a indirilmesine ilişkin, bunun rutin bir uygulama olduğunu söyledi.
     Big Tent etkinliği sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, Suriye'ye giden Ermenistan uçağının Erzurum'a indirilmesine ilişkin şunları söyledi:
     "Bununla ilgili açıklama yapıldı. Bu artık rutin bir uygulama. Artık Türkiye hava sahasını kullanan Suriye'ye gitmekte olan uçaklara bir süredir böyle bir uygulama gerçekleştiriyor. Buradaki amacımız Suriye'deki insanların ölümüne neden olacak mühimmat taşınmasının önüne geçmek. Sivil havamızın Türkiye Cumhuriyeti semalarının barışçıl amaçlarla kullanmasını temin etmek. Bütün bu şekilde tedbirli olmakta fayda var."
     Üçüncü havaalanının yapılmasının ardından Atatürk Havaalanı'nın AVM ve ticari alan olarak kullanılıp kullanılmayacağına ilişkin bir soruyu Yıldırım, "Bizim böyle bir planlamamız yok" şeklinde cevapladı.
     Yıldırım, "Üçüncü havaalanının yapılacağı yer maden sahası, orman alanı değil ve doğru düzgün de ağaç yoktur. Biz aslında havaalanını yapmakla oraları da bir anlamda ıslah etmiş olacağız" dedi.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir