Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "İzmir, bilişimin merkezi olma yolunda emin…

  • Yazı boyutu
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:
  "İzmir, bilişimin merkezi olma yolunda emin…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "İzmir, bilişimin merkezi olma yolunda emin adımlarla yürüyor"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir'in, bilişim merkezi olma yolunda ilerlediğini söyledi.
     Bakan Yıldırım, Plus Telekom Çağrı Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, İzmir'de 9'uncu çağrı merkezinin açılışını gerçekleştirdiklerini belirtti.
     Çağrı merkezlerinin İzmir'de yayılmaya devam ettiğini kaydeden Yıldırım, şöyle konuştu:
     "Zannediyorum şu anda 2 bin 500 doğrudan çalışanı geçtik. Diğer Ar-Ge merkezleriyle birlikte sayı 5 bine yaklaştı. Son 1,5 yılda 5 bin civarında gencimize iş veren bilişimle ilgili yerler açıldı. Biz 'İzmir bilişimin merkezi olacak' dedik. İzmir bilişimin merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor, bu sayı daha da artacak. Plus Telekom Çağrı Merkezi, 250 çalışan kapasiteli olarak ön görülmüş. Şimdilik sayı az ama yeni müşteriler buldukça bu sayı artacak."
    
     -Bakan Yıldırım, gelen çağrıya yanıt verdi-
    
     Açılışın ardından kulaklık mikrofon takarak gelen bir çağrıya yanıt veren Bakan Yıldırım, "İyi günler, 118 99 servisinden Binali Yıldırım, nasıl yardımcı olabilirim" dedi.
     Müşterinin sorununu dinledikten sonra ismi Muzaffer olan kişinin TC kimlik numarasını soran Bakan Yıldırım, karşı tarafın telefonu kapatması üzerine, "Gitti, niye düştü hattan. Kızdı mı bize-" diye sordu.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir