Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: (1) -"Bugüne kadar 76 bin 500'e yakın miadı…

  • Yazı boyutu
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: (1) 
  -"Bugüne kadar 76 bin 500'e yakın miadı…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: (1) -"Bugüne kadar 76 bin 500'e yakın miadı dolmuş, sahiplerine yük olan aracı trafikten çektik" -"Çıtayı daha da yükseltiyoruz. 1990 model ve altında olan araçları da (bakanlığın kaydı altında olan minibüs ve taksi hariç yük ve yolcu taşıma araçları) almaya başlayacağız"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, bugüne kadar 76 bin 500'e yakın miadı dolmuş, sahiplerine yük olan aracı trafikten çektiklerini belirterek, çıtayı yükselttiklerini, bakanlığın kaydı altında olan minibüs ve taksi hariç 1990 model ve altındaki yük ve yolcu taşıma araçlarını da almaya başlayacaklarını bildirdi.
     Yol kenarı denetim istasyonları için alınan yeni araçların dağıtım töreninde konuşan Yıldırım, taşımacılıkla ilgili önemli düzenlemeler yaptıklarını, bunlardan birinin de 1985 yılı ve öncesi döneme ait araçları trafikten çekmek olduğunu söyledi.
     Bu kapsamda bugüne kadar 76 bin 500'e yakın miadı dolmuş, sahiplerine yük olan aracı trafikten çektiklerini belirten Yıldırım, bunların sahiplerini hem aracın oluşturduğu yükten hem de vergi borçlarından kurtardıklarını ifade etti.
     Bakan Yıldırım, bu iş için 350 milyon lira civarında harcama yapıldığını söyledi.
     Çıtayı daha da yükselttiklerini bildiren Yıldırım, şöyle konuştu:
     "1990 model ve altında olan araçları da almaya başlayacağız. Buradan vatandaşlarımıza, sürücülerimize sesleniyorum. Araçlarınız 1990 model ve daha altındaysa, bir başka deyişle 22 yaşın üzerindeyse onu getirin, hem aracınız size yük olmasın hem de aynı zamanda maliyeye olan borçlarınızdan kurtulun. Bunun için de yasal düzenleme yaptık. Böylece bir taşla iki kuş... Hem aracı teslim ediyorsunuz, size yük olmaktan çıkıyor hem de borçlarınızdan kurtuluyorsunuz. Yalnız bunun 1 sene süresi var. Süreyi geçirdiniz mi kaçırmış olacaksınız."
    
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir