UEDAŞ Genel Müdürü İslamoğlu: -"Abonelerimize daha kaliteli hizmet verebilmek için sürekli…

  • Yazı boyutu
UEDAŞ Genel Müdürü İslamoğlu:
  -"Abonelerimize daha kaliteli hizmet verebilmek için 
  sürekli…

UEDAŞ Genel Müdürü İslamoğlu: -"Abonelerimize daha kaliteli hizmet verebilmek için sürekli yatırım yapıyoruz. Biliyoruz ki tüm sorunlar birdenbire çözülmeyecek. Ancak her yıl daha iyi bir seviyeye geliyoruz"

Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş (UEDAŞ) Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, "Abonelerimize daha kaliteli hizmet verebilmek için sürekli yatırım yapıyoruz. Biliyoruz ki tüm sorunlar birdenbire çözülmeyecek. Ancak her yıl daha iyi bir seviyeye geliyoruz" dedi.
     İslamoğlu, yazılı açıklamasında, Güney Marmara'da 2,5 milyona yakın müşterisiyle elektrik dağıtım işini yürüten, son kullanıcıya enerjiyi en verimli şekilde ulaştırmak hedefiyle faaliyetlerini sürdüren UEDAŞ'ın, yaklaşan kış mevsimi öncesinde tüm bölgede aktif yatırımlarına devam ettiğini belirtti.
     Hatların yer altına alınması, yeni trafoların eklenmesi ve mevcut trafoların iyileştirilmesi, havai hatların iyileştirilmesi, kaçakların önlenmesi gibi birçok alandaki çalışmaları 4 ilde de sürdürdüklerini, aynı zamanda teknolojik altyapıyı iyileştirdiklerini anlatan İslamoğlu, yaptıkları yatırımın vatandaşa verimli hizmet verebilmek için en büyük ödevleri olduğunu vurguladı.
     İslamoğlu, UEDAŞ olarak özelleştirme sonrasında birçok yükümlülüğün altına imza attıklarını hatırlatarak, "Bunlardan en önemlisi her yıl 105 milyon TL yatırım yapmak. Bunun yanı sıra sistemi iyileştirerek tüm abonelerin verimli şekilde elektrik kullanmasını sağlamak. Biz de bu nedenle abonelerimize daha kaliteli hizmet verebilmek için sürekli yatırım yapıyoruz. Biliyoruz ki tüm sorunlar birdenbire çözülmeyecek. Ancak her yıl daha iyi bir seviyeye geliyoruz" ifadelerini kullandı.
     Son dönemde yaptıkları önemli bir çalışmanın da tüm bölgedeki abonelik bilgilerini güncelleme yönünde olduğunu belirten İslamoğlu, şunları kaydetti:
     "Müşterilerimize daha iyi ve sağlıklı hizmet vermek, elektrik kesintisi, tarife değişiklikleri gibi güncel duyuruları müşterilerimize zamanında iletebilmek adına TC kimlik numarası, telefon ve e-posta adresi bulunmayan müşterilerimizle ilgili olarak eylül ayının başından başlayarak bir çalışma planladık. Şu an itibariyle UEDAŞ abonelerinin yüzde 40'ına tekabül eden yaklaşık 1 milyon abonenin TC kimlik numarası kayıtlarımızda bulunmakta. Abonelerimizin herhangi bir işletme noktamıza başvurmaları veya kurumumuz internet sayfası olan 'www.uedas.com.tr' adresinde yer alan formu doldurmaları halinde bu güncelleme çalışması hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir."
     İslamoğlu, kişilerin, kendi adına perakende satış sözleşmesi olmadan daha önceki müşteri adına düzenlenen ödeme bildirimlerini ödemek suretiyle elektrik enerjisi tüketmesi durumunun, Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği Madde 13'de usulsüz elektrik kullanımı olarak tanımlandığını ifade ederek, şöyle devam etti:
     "Enerji dağıtımı konusunda tüm süreçler çok net olarak kanunlar ve yönetmelikler ile tanımlanmıştır. Süreçleri tam olarak bilmeden kulaktan dolma bilgiler ile kamuoyuna açıklama yapan kişiler vatandaşlarımızı yanlış yönlendirmektedir. Örnek vermek gerekirse; abonelerin kendi adına sözleşme imzalamadan elektrik kullandığının tespit edilmesi halinde '31 Aralık 2005 Tarih 26040 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren 622 Sayılı Kurul Kararı'nda yer alan Kaçak Ve Usulsüz Elektrik Enerjisi Kullanılması Durumunda Yapılacak İşlemlere İlişkin Usul Ve Esaslar'ın 2. Maddesi gereği kesme/bağlama bedelinin 5 katı (95,58 TL) bir bedel usulsüz enerji bedeli kullanımı olarak tahakkuk ettirilecektir' şeklindeki yönetmelik maddesi devreye girmektedir. Bu nedenle vatandaşlarımız bu konuda yanlış yönlendirmelere dikkat etmeliler. Gerek web sitemizden gerekse hizmet noktalarımızdan güncelleme işlemini yapabilirler. Bu güncellemeler sayesinde vatandaşlarımız kendileriyle ilgili olmayan birçok abonelik sorunu ile uğraşmaktan da kurtulmuş olacaklar."
    
    
    

Bu haberi 182 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir