‘Ucuz iPhone 2013’te satışa sunulacak’

  • Yazı boyutu
‘Ucuz iPhone 2013’te satışa sunulacak’

Apple’ın gelişmekte olan piyasalardaki rekabette öne geçmek için 2013 içinde ucuz iPhone satışa sunacağına yönelik iddilar giderek güçleniyor. Konuya yakın kaynaklar, ‘plastik iPhone’ların 2013 bitmeden satışa sunulacağını’ öne sürdü.

 

iPhone 5S’i yaz döneminde sunması beklenen Apple’ın, yaz-sonbahar döneminde ucuz iPhone da sunup sunmayacağı uzun süredir teknoloji dünyasında dönen bir söylenti.

Akıllı telefon üreticilerine parça tedarik eden Etrade Supply, düşük bütçeli iPhone’un 2013’te satılacağını savundu.

Mashable sitesinin haberine göre, Apple hakkındaki birçok iddiası geçmişte doğru çıkan şirket, ucuz iPhone’un, iPhone 5, iPod 5 ve iPod classic arasında bir tasarıma sahip olacağını belirtti.

 

Şirket, ucuz iPhone’da kullanılacak materyalin ağırlıklı olarak plastik olacağını ve dayanıklılığının da alüminyum kasa iPhone’lara kısa daha az olacağını belirtti.

Mashable, ucuz iPhone’un ağırlıklı olarak plastik olmasının beklenmesine rağmen, sahip olacağı teknoloji ve özelliklerle fiyat aralığında çok aşağılarda yer almayabileceğini ifade etti.

ABD’de hazırlanan bir rapora göre, ucuz iPhone’un 2014’te 75 milyon satabileceği öngörülmüştü.


Bu haberi 312 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir