Uçan kuşa borçla dava rekoruna koşuyor!

  • Yazı boyutu
Uçan kuşa borçla dava rekoruna koşuyor!

Beşiktaş, 106 uyuşmazlık dosyasıyla, kulüpler arasında açık ara dünya şampiyonluğuna aday

Beşiktaş’ta Başkan Fikret Orman’ın göreve gelir gelmez kulübün uyuşmazlık yaşadığı kişi ve kurumlarla orta yolu bulma çabasına girme nedeni anlaşıldı. Beşiktaş, 106 uyuşmazlık dosyasıyla, kulüpler arasında açık ara dünya şampiyonluğuna aday

Beşiktaş’ta yeni Başkan Fikret Orman ve ekibi göreve gelir gelmez ilk iş olarak başta Portekizli futbolcuların menajeri Mendes ve eski Beşiktaşlı futbolcu Ferrari olmak üzere, kulübün uyuşmazlık yaşadığı kişilerle görüşmelere başladı. Kulübün 29 Şubat 2012 tarihli 2011 yılı ilk 9 aylık bilançosu incelendiğinde bu görüşmelerin nedeni de anlaşılıyor. Kulüp, icra ve uyuşmazlık davalarında sadece Türkiye değil dünya rekoru da kırarken, eski Başkan Yıldırım Demirören ve ekibinin başarısızlığı ve nasıl bir enkaz bıraktığı da gözler önüne seriliyor. Şöyle ki, kulübün toplamda 106 adet icra ve uyuşmazlık dosyası bulunuyor. 29 Şubat’a kadar bitenler de eklendiğinde bu rakam 200’leri buluyor. Uzmanlar, Uzanlar’ın Çukurova şirketinde bile bu kadar uyuşmazlık olmadığını belirtiyorlar.

ALEYHTE 35 MİLYON DOLARLIK DAVA VAR
Beşiktaş’ta 106 uyuşmazlık dosyasının 88’inde dava devam ediyor. Aleyhte süren 35 milyon dolarlık davanın, 14.5 milyon değerindeki 10 tanesi FIFA ve CAS’ta devam ediyor. Beşiktaş’ın açtığı 10.8 milyonluk 30 dava var. Demirören yönetimi hukuki işlerde sınıfta kalırken, bilanço dip notlarının 11 sayfasının uyuşmazlığa ayrılması da bir rekor demek.

FUTBOLCULARIN GİDENİYLE DE GELENİYLE DE DAVALIK
Beşiktaş’ın uyuşmazlık yaşadığı dosyalar arasındaki en büyük risk, Aktif Tanıtım ile yaşadığı İnönü Stadyumu Reklam Alanları Yer Tahsis Sözleşmesi ile ilgili dava. Beşiktaş, 10 milyon dolarlık dava için bilançoda 6 milyon dolar karşılık ayırdı. Bir diğer önemli dava ise Matteo Ferrari’nin CAS’ta açtığı 7.6 milyon Euro’luk dava. Dikkat çeken en önemli nokta ise Beşiktaş’ın neredeyse futbolcu transfer ettiği herkes ile davalık olması. Şöyle ki, Fatih Tekke’nin transferi nedeniyle Trabzonspor ile yetiştirme bedeli için davalık olan Beşiktaş, Bobo’nun yetiştirme bedeli için Santa Cruz ile davalık. Hâlâ Beşiktaş forması giyen Ernst, Edu, Hilbert, Simao, Tomas Sivok, Almeida için de kulüp yönetimi çeşitli tutarlarda davalarla karşı karşıya.

 

 

Kaynak: HABERTÜRK
 


Bu haberi 409 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir