UBS EMEA Başkanı Cluse: "Türkiye ekonomisi bazı risklere rağmen büyümeye devam edecek"

  • Yazı boyutu
UBS EMEA Başkanı Cluse:
  "Türkiye ekonomisi bazı risklere rağmen 
  büyümeye devam edecek"

UBS EMEA Başkanı Cluse: "Türkiye ekonomisi bazı risklere rağmen büyümeye devam edecek"

UBS Londra'dan gelen Gelişmekte Olan Ülke Ekonomileri Bölüm Başkanı Reinhard Cluse, son yıllarda büyük ekonomik ivme gösteren Türkiye ekonomisinin bazı risklere rağmen büyümeye devam edeceğini söyledi.
     Yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de İsviçre Ticaret Odası Derneği, Mövenpick Hotel'de düzenlenen "Dünya Finans Piyasalarındaki gelişmeler ve Türkiye'nin Konumu" konulu bir konferansta Reinhard Cluse'ı ağırladı.
     İsviçre'nin İstanbul Başkonsolosu Monika Schmutz Kırgöz ve Türkiye'de İsviçre Ticaret Odası Derneği Başkanı Doğan Taşkent'in de hazır bulunduğu konferansta, Reinhard Cluse, küresel ekonomide yaşanan gelişmeleri Türkiye ekonomisi özelinde değerlendirdi.
     Cluse dünya ekonomisinde yaşanan krizin kısa vadede çözüme kavuşmasının beklenmediğini belirterek, "Ancak son yıllarda büyük bir ekonomik ivme gösteren Türkiye ekonomisi, bazı risklere rağmen büyümeye devam edecek" dedi.
     Avrupa'da yaşanan krizin ancak büyüme için doğru adımlar atılması ve güçlü politik liderlik ile çözülebileceğini ifade eden Cluse, gelişmiş ülkelerin büyümede hız kestiği bir dönemde Türk ekonomisinin istikrarlı bir büyüme oranı yakaladığına işaret etti.
     Cluse önümüzdeki dönemde küresel ekonomide yaşanan daralmanın Türkiye'de büyüme hızını yavaşlatabileceğini ancak doğru önlemler alındığı takdirde Türkiye ile gelişmiş ülkeler arasındaki farkın giderek kapanacağını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir