TZOB Genel Başkanı Bayraktar: -"Başvuru süresi 29 Mart'a kadar uzatıldı. Başvurusunu zamanında…

  • Yazı boyutu
TZOB Genel Başkanı Bayraktar:
  -"Başvuru süresi 29 Mart'a kadar uzatıldı. Başvurusunu zamanında…

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: -"Başvuru süresi 29 Mart'a kadar uzatıldı. Başvurusunu zamanında yapamayan çiftçilerimiz bu uzatmadan mutlaka yararlanmalı"

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mazot, gübre ve toprak analizi desteklemeleri için daha önce belirlenen sürenin 29 Mart'a kadar uzatıldığını belirterek, "Üreticilerimiz, mutlaka bu sürede başvurularını yaparak desteklerden yararlanmalı" dedi.
     Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, Çiftçi Kayıt Sistemine dahil olan çiftçilere mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılmasına ilişkin Bakanlık tebliğinin 2012 Haziran ayında yayımlandığını ve desteklemelerden yararlanmak için son başvuru tarihinin 31 Aralık 2012 olduğunu hatırlatan Bayraktar, şöyle devam etti:
     "Ancak çeşitli sebeplerle başvuruda bulunamayan çiftçilerimiz, Odalarımız aracılığıyla ve doğrudan Birliğimize müracaat süresinin uzatılması yönünde talepte bulundu. Birliğimizle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında yapılan yazışma ve görüşmeler neticesinde, Bakanlığımız tarafından çiftçilerimizin bu talebi yerinde görülerek adı geçen tebliğde değişikliğe gidildi ve başvuru süresi uzatıldı. Yapılan bu değişiklikle; mazot, gübre ve toprak analizi desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerimiz, 29 Mart 2013 günü mesai saati bitimine kadar ilçe müdürlüklerine, merkez ilçede ise il müdürlüklerine başvuru yapabileceklerdir."
     Şemsi Bayraktar, çeşitli sebeplerle daha önce belirlenen sürede başvurusunu yapamayanların bu uzatmadan mutlaka yararlanmalarını önerdi.
    
    
    

Bu haberi 123 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir