TZOB Genel Başkanı Bayraktar: -"Süt tüketiminin artırılması çok önemli, bu açıdan okul sütü…

  • Yazı boyutu
TZOB Genel Başkanı Bayraktar:
  -"Süt tüketiminin artırılması çok önemli, 
  bu açıdan okul sütü…

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: -"Süt tüketiminin artırılması çok önemli, bu açıdan okul sütü programını destekliyoruz"

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, süt tüketiminin artırılmasının çok önemli olduğunu belirterek, okul sütü programını desteklediklerini kaydetti.
     Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, sanayiye aktarılan inek sütü miktarının 2012 yılının Kasım ayında yüzde 8,5 artarak 575 bin 292 tona yükseldiğini hatırlatarak, Türkiye'nin, 2011 yılında 15 milyon tonu aşan süt üretiminin çok uzak olmayan bir gelecekte 25 milyon ton düzeylerine ulaşabileceğinin altını çizdi.
     Sütün çok yararlı bir gıda maddesi olduğunu bu noktada tüketiminin artırılmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Bayraktar, "Süt tüketiminin artırılması çok önemli, bu açıdan okul sütü programını destekliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.
     Bayraktar, 2013 yılında Et ve Balık Kurumu'nun da ette ve sütte müdahale kurumu haline gelerek, süt fiyatlarına istikrar getireceğini savundu.
    
     -Soya, mısırda yerli üretim desteklenmeli-
    
     TZOB Genel Başkanı Bayraktar, kanatlı sektörünün birçok sorununun bulunduğunu da kaydederek, bu sektörün sorunlarının halledilmesi için soya, mısır, yem katkısı gibi hammaddelerin yerli üretiminin desteklenmesinin ve ihtiyacın ülke içinden karşılanmasının zorunluluk taşıdığını vurguladı.
     Kanatlı sektörünün, ihracatla daha da büyüyebileceğine dikkati çeken Bayraktar, bunun gerçekleşebilmesi için ihracat desteklerinin rekabet sağlayıcı seviyeye çıkarılması ve girdi fiyatlarının makul seviyelerde olması gerektiğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 174 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir