TZOB Genel Başkanı Bayraktar'ın Başbakan Erdoğan'ı ziyareti -Bayraktar: "Başbakan Erdoğan, et ve…

  • Yazı boyutu
TZOB Genel Başkanı Bayraktar'ın Başbakan Erdoğan'ı ziyareti
  -Bayraktar: "Başbakan Erdoğan, et ve…

TZOB Genel Başkanı Bayraktar'ın Başbakan Erdoğan'ı ziyareti -Bayraktar: "Başbakan Erdoğan, et ve süte müdahale kurumuyla ilgileneceğini, miras hukuku konusundaki değişikliğin de arkasında olduğunu bildirdi"

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın et ve süte müdahale kurumu kurulmasıyla ilgileneceğini ve miras hukuku konusundaki değişikliğin arkasında olduğunu bildirdiğini aktardı.
     Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan ile dün gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin bilgi verdi. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Erdoğan'a "Tarımın Sorunları ve Çözüm Önerileri" ile ilgili rapor sunduğunu kaydeden Bayraktar, görüşmenin iyi sonuçlar doğuracağının altını çizdi.
     Sektörün, et ve süte müdahale kurumu kurulması ve miras hukukuna ilişkin iki önemli sorunu olduğunu bildiren Bayraktar, şöyle devam etti:
     "TZOB olarak beklentimiz, Et ve Balık Kurumu bünyesinde oluşturulması düşünülen bu kurumun kuruluş çalışmalarının tamamlanıp, bir an önce faaliyete geçirilmesidir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın miras hukuku konusundaki çalışmalarının yeterince destek bulamadığını görmekteyiz. Bakanlığın bu konuda Başbakanlığın desteğine ihtiyacı var. TZOB olarak, miras hukuku ve arazi toplulaştırmasıyla ilgili her türlü çalışmayı sonuna kadar destekliyoruz. Başbakan Erdoğan da et ve süte müdahale kurumuyla ilgileneceğini, miras hukuku konusundaki değişikliğin de arkasında olduğunu bildirdi."
    
     -Diğer konular-
    
     Şemsi Bayraktar, Başbakan Erdoğan'a, tarımsal destekler ve girdiler, lisanslı depoculuk, fındık, buğday, pamuk, çay, baklagiller, zeytin ve zeytinyağı, narenciye, yaş meyve sebze, patates, domates, tarımsal kredi kullanımı, borç erteleme, canlı hayvan ve et ithalatı, okul sütü programı, kaba yem sıkıntısı, elektrik borçları, tohumculuk, tarımsal mücadele, tabii afetler ve tarım sigortası, kadın çiftçiler, tarım sigortalıları ve sosyal güvenlik, tarımsal örgütlenme konularında sorunları ve çözüm önerilerini aktardığını da kaydetti.
     Son günlerde meydana gelen aşırı yağışların verdiği zararlar konusunda da Erdoğan'ı bilgilendirdiğini ifade eden Bayraktar, üreticilerin ihtiyaç duyacağı finansmanın karşılanabilmesi bakımından da kredi veren kuruluşlarca gereken kolaylığın sağlanması, borçların ertelenmesi, çiftçinin zararının karşılanması konusundaki taleplerini dile getirdiğini bildirdi.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir