TZOB'dan açıklama: -"YSK, Ordu Ziraat Odası'nın 16 Aralık 2012'deki seçimli olağanüstü genel…

  • Yazı boyutu
TZOB'dan açıklama:
  -"YSK, Ordu Ziraat Odası'nın 16 Aralık 2012'deki 
  seçimli olağanüstü genel…

TZOB'dan açıklama: -"YSK, Ordu Ziraat Odası'nın 16 Aralık 2012'deki seçimli olağanüstü genel kurulunda yürütülen organ seçim işlemlerini 'tam kanunsuzluk hali' nedeniyle iptal etti" -"Bu kararın doğal sonucu olarak Birliğimizce görevden alınmış olan Ordu Ziraat Odası organlarının oda adına hiçbir iş ve işlem yapamayacakları sabit olmuştur"

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Ordu Ziraat Odası'nın 16 Aralık 2012 tarihindeki seçimli olağanüstü genel kurulunda yürütülen organ seçim işlemlerini "tam kanunsuzluk hali" nedeniyle iptal ettiğini bildirdi.
     Birlik'ten yapılan yazılı açıklamada, seçim işlemine karşı Ordu İlçe Seçim Kurulu nezdinde yaptıkları itirazın reddedildiği hatırlatıldı.
     Açıklamada, İlçe Seçim Kurulu'nun işleminin iptali istemi ile YSK'ya yapılan başvuru sonucu Kurul'un oda organları seçimini "tam hukuksuzluk hali" nedeniyle iptal ettiği belirtildi.
     Alınan karar ile Ordu Ziraat Odası'nın Birlik Yönetim Kurulu tarafından görevden alınan meclis üyelerinin görevlerinin sona erdiği kaydedilen açıklamada, "Bu kararın doğal sonucu olarak da Birliğimizce görevden alınmış Ordu Ziraat Odası organlarının oda adına hiçbir iş ve işlem yapamayacakları YSK kararı ile de sabit olmuştur" ifadelerine yer verildi.
    
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir