Dupont Türkiye

  Büyükdere Cad. No:122 Özsezen İş Merkezi A Blok Kat:1-3, 34394, Esentepe İstanbul ( / İstanbul / Türkiye)
  090-212-3400400 090-212-3400430
  Kemal Özışıkçılar (Pazarlama Müdür)

  Tyvek® Buhar Kesici / Dengeleyici Su Yalıtım Örtüleri

  • Ürün Adı : Tyvek® Buhar Kesici / Dengeleyici Su Yalıtım Örtüleri

  Ürün Hakkında

  Yoğun yağmur, soğuk, nem ve buhara maruz kalan yapıların dayanıklılığını, enerji verimliliğini ve konforunu artırmak üzere üretilen DuPont™ Tyvek®, %100 HDPE (Yüksek Yoğunluklu Polietilen) maddesinden elde edilen sonsuz yapıdaki elyafların, patentli özel bir ısıl işlemle bağlanması sonucu elde edilir. Hava ve su geçirimsiz fakat buhar geçişine açık Tyvek® nefes alan su yalıtım örtüleri, binalar ve binalarda yaşayan canlıların iklimsel etkiler ve yoğuşmadan ötürü meydana gelebilecek risklere karşı korunması amacıyla kullanılmaktadır. Tyvek®, kiremit çatı (destekli ve desteklenmemiş), shingle çatı, metal çatı örtüsü ve ahşap / metal konstrüksiyon (iskeletli) duvarlar, PVC ve ahşap siding (yalı baskı) cephe örtüleri gibi uygulamalara uygun olarak geliştirilmiştir.

  Tyvek®, yapıyı yapı dışında yağmur, kar suyu ve rüzgarla taşınan ve yapı içerisinde oluşan nemden korur. Yüksek buhar geçirgenliği sayesinde çatı ve dış cephe yalıtım sistemlerindeki buhar, Tyvek® su yalıtım örtüsünden geçerek örtü üzerinde yoğuşur ve aşağıya drene edilir. Böylece yapı elemanlarının ve izolasyon malzemesinin ıslanıp zaman içinde korozyona uğramasını önlenir. Ayrıca Tyvek® su yalıtım örtüsü, ısı, hava ve nemin bina çevresindeki hareketlerini kontrol altına alarak ısıtılmış / soğutulmuş havanın yapı içinde kalmasını ve %30’a varan enerji tasarrufu sağlar.

  Tyvek® Enercor™ gibi reflektif özellikli ürünleri ile güneş ısısının bina içine girmesini önleyerek aktif izolasyon görevini üstlenmektedir. Tyvek® VCL SD2 buhar dengeleyici özellikle hava kaçış bariyeri olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ayrıca herhangi bir sistemdeki buhar geçiş kontrolüne de yardımcı olmaktadır. DuPont™ Airguard reflektif buhar kesicinin ısı izolasyon malzemesinden önce kullanımı konveksiyon (taşınım-hava kaçağı) yoluyla binanın bünyesinden ısı kaybını önlemektedir. Ayrıca serme ve bindirme yerlerinde kullanılan Tyvek® aksesuarları Akrilik Bant (tek taraflı bant) ve Butil Bant (çift taraflı bant) sayesinde de kolay ve hızlı uygulama ile işçilik ve zaman kazanımı elde edilir.

  Ürünler hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.tyvek.com.tr ve www.dupont.com.tr internet sitelerini ziyaret ediniz.

  Tümünü göster
  Dupont Türkiye
  Büyükdere Cad. No:122 Özsezen İş Merkezi A Blok Kat:1-3, 34394, Esentepe İstanbul ( / İstanbul / Türkiye)
  090-212-3400400
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir