TÜYİD'in Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Orkun Kaya oldu

  • Yazı boyutu
TÜYİD'in Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Orkun Kaya oldu

TÜYİD'in Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Orkun Kaya oldu

Yatırımcı İlişkileri Derneği'nin (TÜYİD) yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya yürütecek.
     TÜYİD'ten yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de yatırımcı ilişkileri uygulamalarında dünya standartlarına ulaşmak amacıyla kurulan TÜYİD'in kurucu üyelerinden Abdullah Orkun Kaya, görevi eski başkan Funda Güngör Akpınar'dan devraldı.
     Abdullah Orkun Kaya'nın başkanlık görevini yürüteceği yeni dönemde TÜYİD yönetim kurulunda Özge Bulut Maraşlı ve Bekir Yener Yıldırım Başkan Yardımcısı olarak, Müge Tuna Sayman olarak, Murat Eryürekli Sekreter olarak, Ali Uğur Saydam, Aziz Murat Uluğ, Cihat Takunyacı, Cüneyt Demirgüreş, Funda Güngör Akpınar, Mehmet Hurşit Zorlu, Mehmet Nane ve Nihat Narin üye olarak yer alacak.
     Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenecek olan Abdullah Orkun Kaya, TTNET'in Genel Müdürü olarak görevini sürdürüyor. Çalışma hayatına Sermaye Piyasası Kurulu'nda başlayan Kaya, daha sonra Merrill Lynch'de sırasıyla uzman ve kıdemli uzman olarak çalıştı.
     2008 yılında Türk Telekom'a geçen Kaya, burada 3 yıl süreyle Sermaye Piyasaları ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü olarak görev yaptı. 2011 yılında TTNET'de CFO görevine atanan Kaya, Kasım 2012'de ise TTNET'in Genel Müdürü oldu. Abdullah Orkun Kaya 4 yıldır aynı zamanda kurucularından olduğu Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği'nin üyesi olarak görev alıyordu.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir