TÜVASAŞ Genel Müdürü İnal: -"Artık dünyada istenen ürünleri üretmemiz gerek. TÜVASAŞ'ın birçok…

  • Yazı boyutu
TÜVASAŞ Genel Müdürü İnal:
  -"Artık dünyada istenen ürünleri üretmemiz gerek.
  TÜVASAŞ'ın birçok…

TÜVASAŞ Genel Müdürü İnal: -"Artık dünyada istenen ürünleri üretmemiz gerek. TÜVASAŞ'ın birçok ürünü ve çeşidi olması lazım"

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ) Genel Müdürü Erol İnal, "Artık dünyada istenen ürünleri üretmemiz gerek. TÜVASAŞ'ın birçok ürünü ve çeşidi olması lazım" dedi.
     Genel Müdürlük görevine atanması dolayısıyla fabrika tesislerinde basın toplantısı düzenleyen İnal, TÜVASAŞ'ı daha iyi yerlere getirmek istediklerini anlattı.
     İnal, fabrikanın gelişimiyle Türkiye'ye layık hale getireceklerini belirterek, "Bu konuda da üstümüze düşeni yapacağız. Bu fabrika sayesinde Sakarya da bir marka değerine kavuşacak. Fabrikamızın ürünleri yurt dışında ilimizi tanıtacaktır" dedi.
     Bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurgulayan İnal, fabrikanın bu şekilde gelişeceğini aktardı.
     İnal, Avrupa'daki şehirlerin kendine has ürünlerle tanındığına dikkati çekerek, "Biz de burada bir TÜVASAŞ markasını oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu anlamda ürün yelpazesi çok önemli. Bu hedeflerimizi gerçekleştirmemiz lazım. Bu konuda herkesin yardımcı olması gerekli" diye konuştu.
     Sakarya'nın ulaşım açısından Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu kaydeden İnal, Karasu liman ve demiryolu projeleriyle bu önemin daha da artacağını bildirdi.
     İnal, TÜVASAŞ'ın, şu anki teknolojik durumu bakımından geride ve bakım, onarım atölyesi durumuna düşmek üzere olduğunu anlatarak. "Burada koskoca fabrikanın öncü olması lazım. Fabrikada güzel şeyler yapılıyor fakat dünyadaki gelişmelere göre üretim yapmak lazım. Artık dünyada istenen ürünleri üretmemiz gerek. TÜVASAŞ'ın birçok ürünü ve çeşidi olması lazım. Bunun için de gereken girişimleri yapıyoruz. Bunları hayata geçirmek de bizim görevimizdir" ifadesini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 185 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir