Tütün mamulleri üretiminde kullanılan makinelerin aksamlarının temininde bildirim zorunlu olacak

  • Yazı boyutu
Tütün mamulleri üretiminde kullanılan makinelerin aksamlarının temininde 
bildirim zorunlu olacak

Tütün mamulleri üretiminde kullanılan makinelerin aksamlarının temininde bildirim zorunlu olacak

Tütün mamulleri üretiminde doğrudan kullanılan makinelerin aksamlarının temininde, işlem öncesi Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'na bildirimde bulunulması zorunlu olacak.
     Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun "Tütün Mamullerinin Üretim ve Ticaretine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, tütün mamulü üretiminde doğrudan kullanılanların dışındaki diğer makine ve ekipmanların üretim tesisine ilave edilmesi ile bu makine ve ekipmanların kısmen veya tamamen; yurt içinde aynı firmanın eski veya yeni bir tesisine nakli, yurt dışına çıkarılması, hurdaya ayrılmak suretiyle imhası, hurda olarak satışı, yurt içinde başka bir firmaya devri veya satışı ile farklı sektörlerde faaliyet gösteren gerçek ve/veya tüzel kişilere devri veya satılarak değerlendirilmesi nedeniyle projede yapılacak tadilatlar için işlem öncesi Kuruma bildirimde bulunulması zorunluyken, artık tütün mamulleri üretiminde doğrudan kullanılan makinelerin aksamlarının temininde de işlem öncesi Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'na bildirimde bulunulması zorunlu olacak.
    
    
    

Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir