TUSKON Başkanlar Kurulu Toplantısı -TUSKON Başkanı Meral: -"Dünyadaki çalkantı geçinceye kadar…

  • Yazı boyutu
TUSKON Başkanlar Kurulu Toplantısı
  -TUSKON Başkanı Meral:
  -"Dünyadaki çalkantı geçinceye kadar…

TUSKON Başkanlar Kurulu Toplantısı -TUSKON Başkanı Meral: -"Dünyadaki çalkantı geçinceye kadar Türk iş dünyasının üzerine ilave yükler yüklenmemesini özellikle istirham ediyoruz"

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan, dünyadaki çalkantı geçinceye kadar Türk iş dünyasının üzerine ilave yükler yüklenmemesini istedi.
     TUSKON Başkanlar Kurulu Toplantısında konuşan Meral, dünyadaki olumsuz koşullara rağmen risk alma gücü yüksek olan müteşebbis Türk iş adamlarının olduğunu vurgulayarak, "Rüzgar dursa dahi küreklere asılacağız. Dünya ekonomisindeki payımızı artıracağız, dünyadaki bu dalgalanmalardan çalkantılardan güçlenerek çıkacağız" diye konuştu.
     Meral, 2013'ün 2012'ye göre daha zor olacağını belirterek, "Gelecek yıl dünya ekonomisinde küçülme ve bölgemizde politik risklerin fazla olduğu bir yıl olacak" dedi.
     Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'dan istekte bulunan Maral, şunları kaydetti:
     "Sayın Babacandan, bir ricamız var. Bakanlık kurulları, bürokratların Türkiye'de yeni iş yapma normları çıkarmak için yeni genelgeler hazırlıyor. Ancak bunlar gerçek anlamda uygulandığında rekabet gücümüzü azaltıyor, performansı etkiliyor, maliyetlerimizi yükseltiyor. Geçiş dönemimi biraz ağırlaştırmamızı, dünyadaki çalkantı geçinceye kadar Türk iş dünyasının üzerine ilave yükler yüklenmemesini özellikle istirham ediyoruz. Yeni normlara geçiş sürecini daha uzun süreye yaymalıyız."
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir