TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Kadooğlu: -"Türkiye'nin her bölgesinin kalkınması ve birbiriyle…

  • Yazı boyutu
TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Kadooğlu:
  -"Türkiye'nin her bölgesinin kalkınması ve birbiriyle…

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Kadooğlu: -"Türkiye'nin her bölgesinin kalkınması ve birbiriyle bütünleşmesi birinci önceliğimiz olacaktır"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Kadooğlu, Türkiye'nin her bölgesinin kalkınması ve birbiriyle bütünleşmesinin birinci öncelikleri olacağını belirtti.
     Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı da olan Kadooğlu, yaptığı yazılı açıklamada, TÜSİAD'ın yapılan 43. Genel Kurul toplantısında Muharrem Yılmaz'ın TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildiğini hatırlattı.
     Kendisinin de TÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliği ve "Bölgesel Kalkınma Politikaları ve İş Dünyası Kuruluşları ile İlişkiler Komisyonu Başkanlığı"na seçildiğini ifade eden Kadooğlu, şunları kaydetti:
     "Cizre'de başlayan yolculuğumuz bugün TÜSİAD'a uzanmıştır. Bugüne kadar DOGÜNSİFED'de, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun kalkınması için verdiğimiz çabayı, artık Türkiye geneline yaymaya başlayacağız. Türkiye'nin her bölgesinin kalkınması ve birbiriyle bütünleşmesi birinci önceliğimiz olacaktır. Yaptığımız tüm çalışmalarda, 'kalkınmış bir Diyarbakır, kalkınmış bir İzmir demektir. Van'ın kaderi Manisa'dan, Yozgat'ın kaderi Mardin'den bağımsız değildir' diye hep benimsediğimiz bir ilke vardı. Bu ilke doğrultusunda, çalışmalarımıza daha çok yoğunlaşıp, daha çok mesai harcayacağız."
     TÜSİAD gibi önemli ve değerli bir sivil toplum kuruluşunun yönetim kademesinde bulunmanın gurur verici olduğunu dile getiren Kadooğlu, "Ancak, bizler bu makamları ülkemize hizmet için kullanabiliyorsak ve Türkiye'nin hak ettiği yere gelmesine bir nebze de olsa katkı sağlayabiliyorsak o zaman gerçek anlamda mutlu olacağız" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir