TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz: -"Uğur Mumcu suikastının halen aydınlığa…

  • Yazı boyutu
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz:
  -"Uğur Mumcu suikastının halen aydınlığa…

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz: -"Uğur Mumcu suikastının halen aydınlığa kavuşturulamamış olması nedeniyle büyük üzüntü duyuyoruz"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, "Tüm toplumu üzüntüye boğan Uğur Mumcu suikastının halen aydınlığa kavuşturulamamış olması nedeniyle büyük üzüntü duyuyoruz" dedi.
     Gazeteci, araştırmacı ve yazar Uğur Mumcu'nun ölümünün 20. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Yılmaz, şunları kaydetti:
     "Türk basın tarihinin unutulmaz ismi ve Türkiye'nin en değerli aydınlarından biri olan Mumcu, Türkiye'de araştırmacı gazeteciliğin ve basın özgürlüğünün simgesi niteliğindedir. Basın özgürlüğüne ve gazetecilere verilen değer, demokrasiye inancın ve bağlılığın önemli bir ölçütüdür.
     Tüm toplumu üzüntüye boğan Uğur Mumcu suikastının halen aydınlığa kavuşturulamamış olması nedeniyle büyük üzüntü duyuyoruz. Yaşamını yitirmiş tüm demokrasi önderleriyle birlikte, Uğur Mumcu'yu rahmet ve saygıyla anıyoruz."
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir