TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Boyner: -"Çözüm ve barış süreci için başlatılan çabalar doğru…

  • Yazı boyutu
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Boyner:
  -"Çözüm ve barış süreci için başlatılan çabalar 
  doğru…

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Boyner: -"Çözüm ve barış süreci için başlatılan çabalar doğru yönetilirse bizi tarihi bir noktaya taşıyabilir"

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, "çözüm ve barış süreci" için başlatılan çabalar doğru yönetilirse Türkiye'yi tarihi bir noktaya taşıyabileceğini belirtti.
     Boyner, kişisel twitter hesabından paylaştığı mesajında, terör ve Kürt sorununun yıllardır çözüm bekleyen en önemli sorunlar olduğunu dile getirdi.
     "Çözüm ve barış süreci için başlatılan çabalar doğru yönetilirse bizi tarihi bir noktaya taşıyabilir" görüşünü ifade eden Boyner, sürecin partilerüstü, günlük siyasi hesaplar ve hesaplaşmalar üstü yürütülebilmesinin sonuç için kritik olduğunu aktardı.
     Boyner, mesajında şunları kaydetti:
     "Süreç ne kadar şeffaf ve paylaşımcı olursa sivil toplum örgütleri de toplum kesimleri de sürece katkı sağlayabileceklerdir. Geniş kamuoyu desteği için kişiler, partiler ve mevkilerüstü bir yaklaşım gerekecektir."
    
    
    

Bu haberi 226 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir