TÜSİAD Yönetim Kurulu, AB Dönem Başkanı İrlanda'yı ziyaret edecek

  • Yazı boyutu
TÜSİAD Yönetim Kurulu, AB Dönem Başkanı İrlanda'yı ziyaret edecek

TÜSİAD Yönetim Kurulu, AB Dönem Başkanı İrlanda'yı ziyaret edecek

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz başkanlığındaki heyet, İrlanda'nın Başkenti Dublin'e bir çalışma ziyareti gerçekleştirecek.
     TÜSİAD, Türkiye'nin katılım müzakerelerin yeniden canlanmasını sağlama hedefi doğrultusunda Türk iş dünyasının görüşlerini AB Dönem Başkanı İrlanda'da siyasetçilere ve iş dünyası temsilcilerine aktaracak.
     TÜSİAD'dan yapılan açıklamaya göre, TÜSİAD, yeni yönetim döneminde de AB konusunu çalışma programının en öncelikli konularından biri olarak belirledi.
     TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz başkanlığındaki TÜSİAD heyeti, İrlanda'nın başkenti Dublin'e 25-26 Mart tarihlerinde bir çalışma ziyareti düzenleyecek.
     İrlanda temasları kapsamında öncelikle İrlanda Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri ve Ticaret Bakanı Eamon Gilmore ile İstihdam, Girişim ve İnovasyon Bakanı Richard Bruton'la biraraya gelinecek.
     TÜSİAD heyeti ayrıca İrlanda'daki muhatap kuruluşu olan İrlanda İşverenler Konfederasyonu'nun (IBEC) yanı sıra İrlanda Yatırım Geliştirme Kurumu IDA Ireland ve iş geliştirme kuruluşu Enterprise Ireland ile de görüşmeler yapacak.
     Dublin ziyaretinde Türkiye-AB müzakere sürecinin güçlendirilmesi konusu ele alınacak. TÜSİAD, temaslarda Türkiye'nin üyelik perspektifinin somutlaşmasının hem Türkiye hem de AB tarafına önemli kazanımlar sağlayacağı mesajını verecek.
     TÜSİAD Heyetinde, Muharrem Yılmaz'ın yanı sıra, yönetim kurulu üyeleri Volkan Vural, Şükrü Ünlütürk, Simone Kaslowski, TÜSİAD üyeleri John Mccarthy, Aylin Mccarthy, TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü Bahadır Kaleağası, TÜSİAD Danışmanı Soli Özel ve Dış İlişkiler Sorumlusu Zafer Gazi de yer alacak.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir