TÜSİAD ve UNFPA nüfus raporlarını Ankara'da tanıtacak

  • Yazı boyutu
TÜSİAD ve UNFPA nüfus raporlarını Ankara'da tanıtacak

TÜSİAD ve UNFPA nüfus raporlarını Ankara'da tanıtacak

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) "2050'ye Doğru Nüfusbilim ve Yönetim" projesi kapsamında hazırladıkları 3 raporu Ankara'da tanıtacak.
     TÜSİAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, 27 Kasım Salı günü düzenlenecek toplantıda, 2050'ye doğru Türkiye'yi bekleyen nüfus yapısının "işgücü, sağlık ve sosyal güvenlik (emeklilik)" sektörlerine yansımaları ele alınacak.
     Açıklamada, TÜSİAD ve UNFPA tarafından, demografik değişimler ve bu değişimlerin özellikle sosyal politika alanlarına yansımalarını ele almak üzere "2050'ye Doğru Nüfusbilim ve Yönetim" başlıklı proje yürütüldüğü belirtildi. Proje kapsamında hazırlanan ve 2050 yılına uzanan süreçte nüfusla ilgili gelişmelerin işgücü, sağlık ve sosyal güvenlik (emeklilik) sistemlerine etkilerinin ele alındığı 3 raporun tanıtılacağı duyuruldu.
     Tanıtım toplantısının açılış konuşmalarını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Temsilcisi Dr. Zahidul A. Huque'nin yapacağı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Çalışma ile ülkemizde cumhuriyet dönemindeki demografik dinamiklerin ve geleceğe yönelik projeksiyonların ilgililerle paylaşılması ve demografik geçiş sürecinin getireceği olası risklerin ve fırsatların değerlendirilmesi amaçlanmaktadır. Çalışma ile ayrıca, kamu ve özel sektörde, yatırım ve yönetim alanlarında sorumluluk üstlenen yöneticilerin, aldıkları kararlara ve uygulamalara nüfus bilim bakış açısını katmalarına destek olunması hedeflenmektedir."
     Açıklamada, 2050'ye doğru Türkiye'yi bekleyen nüfus yapısı, demografik değişim sürecinin işgücü, sağlık ve sosyal güvenlik (emeklilik) sektörlerine yansımaları ve bu alanlara ilişkin politika önerilerinin toplantıda tartışılacağı bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir