TÜSİAD ve DEİK'ten Çin konferansı

  • Yazı boyutu
TÜSİAD ve DEİK'ten Çin konferansı

TÜSİAD ve DEİK'ten Çin konferansı

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Çin ile iş yapma konusunun ele alınacağı bir konferans düzenleyecek.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, yarın Swissotel'de gerçekleştirilecek "Çin'i Anlamak & Çin ile İş Yapmak" başlıklı konferansta Çin'in dünya ekonomisini etkileyen iktisadi dinamikleri ve Çin ile iş yapmanın mevcut koşulları değerlendirilecek.
     Konferansın açılış konuşmaları TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, DEİK Türk-Çin İş Konseyi Başkanı Hüsnü Özyeğin ve Çin'in Ankara Büyükelçisi Xiaosheng Gong tarafından yapılacak. Açılış konuşmalarının ardından, TÜSİAD International Başkanı Osman Boyner'in moderatörlüğünde Citibank Türkiye Genel Müdürü Serra Akçaoğlu ve Citibank Çin Üst Yöneticisi (CEO) Andrew Au'nun sunumuyla açılış oturumu gerçekleştirilecek.
     Türk ve Çin iş dünyasından temsilcilerin katılacağı konferans, iki oturumdan oluşacak. Konferansta, Çin ekonomisinin orta ve uzun vadedeki eğilimleri, Çin'in 12. 5 yıllık kalkınma planı, Çin'in dünya ekonomisini etkileyen iktisadi dinamikleri ile Türkiye'nin Çin'e yönelik ekonomik stratejisinin ne olması gerektiği kapsamlı bir şekilde tartışılacak.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir