TÜSİAD üyeleri gençlere koçluk yapacak -TÜSİAD üyeleri, "Bu Gençlikte İş Var" projesi…

  • Yazı boyutu
TÜSİAD üyeleri gençlere koçluk yapacak
  -TÜSİAD üyeleri, "Bu Gençlikte İş Var" projesi…

TÜSİAD üyeleri gençlere koçluk yapacak -TÜSİAD üyeleri, "Bu Gençlikte İş Var" projesi kapsamında finale kalan 15 genç girişimciye koçluk yapacak

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) üyeleri, gençleri girişimcilik konusunda teşvik etmeyi hedefleyen "Bu Gençlikte İş Var" projesi kapsamında ön elemeyi geçen 15 projeye koçluk yapacak.
     TÜSİAD açıklamasına göre TÜSİAD'ın gençleri girişimcilik ve yenilikçilik konularında teşvik etmeyi hedefleyen "Bu Gençlikte İş Var" projesi, üniversite öğrencilerinden büyük ilgi gördü. Üniversite öğrencilerinin yenilikçi iş fikirlerinin ödüllendirildiği projeye 48 üniversite katılım gösterdi. Üniversite öğrencilerinden gelen 154 yeni iş fikri arasından 15 proje ön elemeyi geçerken, TÜSİAD üyeleri ön elemeyi geçen bu projeleri geliştirmek için gençlere koçluk yapma görevini üstleniyor.
     TÜSİAD'ın, "Bu Gençlikte İş Var" projesi için gençlere, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Cem Boyner, Cemal Kişmir, Ebru Özdemir, Cenk Çimen, Hakan Özman, Mehmet Aktaş, Mehmet Ali Berkman, Mehmet Nurettin Pekarun, Mehmet Tevfik Nane, Mustafa Aydın, Mustafa Sayınataç, Okşan Atilla Sanön, Serpil Timuray ve Zeki Aybar Eriş rehberlik edecek.
     Geçen yıl Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi öğrencileriyle başlayan proje, bu yıl tüm üniversitelerden öğrencilerin fikirlerini kapsayacak şekilde genişletildi. Projeye en yüksek grup başvurusu Ege Üniversitesi'nden geldi. Ön elemeyi geçen proje grupları, TÜSİAD üyesi bir rehberle yakın temas halinde olarak rehberin tecrübelerinden yararlanma imkanı bulacak.
     Ayrıca bu gruplara konusunda uzman akademisyenler ve profesyonellerden iş planı geliştirme, girişimcilik ve fikir haklarının korunmasıyla ilgili eğitimler de verilecek. TÜSİAD üyeleri ödül kazanan projelerin geliştirilmesine de destek sağlayacak.
     Ön elemeyi geçen projeler şöyle:
     "Toksik Ağır Metallerin Endospor Bakterilerde Hapsedilmesiyle Süresiz olarak Etkisizleştirilmesi, Atık Değerlendirme, Evarkadaşım.com, Gıda Ürünleri Üzerine İnternet Reklamcılığı, Hamsi Finger, Green mat, Bana Biri Lazım, E-Transformation, Patiso, Kanatlı gübresinden biyogaz elde edilmesi, Gençlik Radyosu, Teknobaston, Homegame, Labelt ve Townees"
     TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, konuya ilişkin değerlendirmesinde şunları kaydetti:
     "Yenilikçi ve yaratıcı iş fikirleri konusunda gençlerimizde büyük potansiyel bulunduğuna inanarak bu projeyi başlattık. Gelen birbirinden ilginç iş fikirleri bize ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi. Başvuran projelerin güçlü ve iyi düşünülmüş olması ilk elemeleri yaparken bizi zorladı, ama aynı zamanda da mutlu etti ve ülkemizin geleceği açısından umutlarımızı artırdı. Projelerin çoğu ülkemizde sürdürülebilir kalkınmaya ve istihdam artışına katkıda bulunabilecek fikirler içeriyor. Bu Gençlikte İş Var projemizle iş dünyamız yarının liderlerini kazanıyor. Bir kez daha gördük ki gençlerimiz ülkemizi geleceğe taşımaya hazırlar. Onlara olan güven ve inancımız her zaman sürecektir."
    
    
    

Bu haberi 181 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir