TÜSİAD, İzmir'de kimya sanayi stratejisini ele alacak

  • Yazı boyutu
TÜSİAD, İzmir'de kimya sanayi stratejisini ele alacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün katılımıyla gerçekleşecek seminerde, Bakanlık tarafından hazırlanan "Türkiye Kimya Sanayii Stratejisi" belgesi ilk defa kamuoyuna sunulacak

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), İzmir'de kimya sanayi stratejisini ele alacak.
     TÜSİAD'tan yapılan açıklamaya göre, TÜSİAD Sektörel Politikalar Komisyonu bünyesinde kurulan TÜSİAD Kimya Görev Gücü, 19 Eylül 2012 Çarşamba günü, İzmir Hilton Oteli'nde "Türkiye Sanayisi ve Sektörel Yaklaşımlar: Kimya Sanayi Stratejisi" başlıklı bir seminer gerçekleştirecek.
     Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün katılımıyla gerçekleşecek seminerde, Bakanlık tarafından hazırlanan "Türkiye Kimya Sanayii Stratejisi" belgesi ilk defa kamuoyuna sunulacak.
     TÜSİAD Sanayi Politikaları Forumu Başkanı Agah Uğur'un moderatörlüğünde gerçekleşecek ilk oturumda, sanayi stratejisi ele alınacak. Oturumda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan "Türkiye Sanayisinin Gelişimi ve Kimya Sanayii Stratejisi Belgesi" ilk defa kamuoyuna sunulacak.
     Sabancı Üniversitesi-TÜSİAD Rekabet Forumu (REF) İcra Kurulu Başkanı Mehmet Pekarun ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Süfyan Emiroğlu oturumda birer sunum gerçekleştirecek.
     "Türkiye Sanayisine Sektörel Bakış: Kimya Sanayi" başlıklı ikinci oturumun başkanlığı ise, SEDEFED ve TKSD Başkanı Timur ERK tarafından yürütülecek. Bu oturumda ise, TÜSİAD Kimya Görev Gücü Başkanı Simone Kaslowski, Petkim Petrokimya Holding A.Ş Genel Müdürü Mehmet Hayati Öztürk, Aksa Akrilik Kimya San. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yılmaz, Dow Türkiye Genel Müdürü İhsan Necipoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Süfyan Emiroğlu ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müşaviri Aysun Memişoğlu birer konuşma gerçekleştirecek.
    
    
    


Bu haberi 286 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir