TÜSİAD'ın "En İyi Genç Hukukçu Ödülü" sahibini buldu -TÜSİAD'ın, kamuoyunda hukuk devleti…

  • Yazı boyutu
TÜSİAD'ın "En İyi Genç Hukukçu Ödülü" sahibini buldu
  -TÜSİAD'ın, kamuoyunda hukuk devleti…

TÜSİAD'ın "En İyi Genç Hukukçu Ödülü" sahibini buldu -TÜSİAD'ın, kamuoyunda hukuk devleti bilincinin güçlendirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği "En İyi Genç Hukukçu Ödülü"nün 2011 yılı sahibi Hukuk öğrencisi Gökhan Çayan oldu

TÜSİAD'ın, kamuoyunda hukuk devleti bilincinin güçlendirilmesine katkı sağlamak ve lisans veya lisansüstü düzeyde hukuk eğitimi almış 40 yaş altı genç hukukçuları özgün çalışmalar yapmaya teşvik etmek amacıyla 2008 yılında başlattığı "En İyi Genç Hukukçu Ödülü"nün 2011 yılı sahibi Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Gökhan Çayan oldu.
     TÜSİAD'dan yapılan açıklamaya göre, teması "Medeni Yargılama Hukuku" olan ödüle, "HUMK ve HMK Karşılaştırmasında, Medeni Usul Hukukunda Bilirkişilik Müessesesi; Karşılaştırmalı Hukuk ve Yargıtay İçtihatları Işığında Bir Değerlendirme" adlı eseriyle Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Gökhan Çayan layık görüldü.
     Açıklamada, "Gökhan Çayan, çalışmasını dayandırdığı derinlemesine araştırması ile Türk hukukundaki mevcut durumu, uygulamayla birlikte iyi bir şekilde ortaya koyması gerekçesiyle jüri tarafından oy birliği ile ödüle hak kazanmıştır" ifadelerine yer verildi. Ödülün, belirlenecek ileri bir tarihte düzenlenecek törenle Gökhan Çayan'a takdim edileceği bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 178 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir