TÜSİAD ile Brookings Enstitüsü'nden ortak konferans... -"ABD Başkanlık Seçimleri - Türkiye ve…

  • Yazı boyutu
TÜSİAD ile Brookings Enstitüsü'nden ortak konferans...
  -"ABD Başkanlık Seçimleri - Türkiye ve…

TÜSİAD ile Brookings Enstitüsü'nden ortak konferans... -"ABD Başkanlık Seçimleri - Türkiye ve Bölgeye Etkileri" konulu konferans 15 Ekim'de İstanbul'da yapılacak

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile Brookings Enstitüsü'nün ortaklaşa düzenleyeceği konferansta ABD Başkanlık Seçimleri ele alınacak.
     TÜSİAD'tan yapılan açıklamaya göre TÜSİAD, 2007 yılından bu yana Brookings Enstitüsü ile birlikte yürüttüğü Türkiye programı çerçevesinde ABD ve Türkiye'deki siyasal ve ekonomik gelişmelerin ikili ve küresel ilişkiler üzerine etkilerini ele alan konferanslar düzenliyor ve bu çerçevede çeşitli görüş dokümanları oluşturuluyor.
     Türkiye Programı ile TÜSİAD pozisyonlarının aktarılacağı sürekli bir diyalog ortamı yaratmak ve ABD kamuoyunda ve Washington DC'deki karar vericiler nezdinde Türkiye'nin doğru, derinlemesine ve zamanında izlenmesine ve anlaşılmasına katkıda bulunmak hedefleniyor.
     Program çerçevesinde, 15 Ekim 2012 Pazartesi "ABD Başkanlık Seçimleri - Türkiye ve Bölgeye Etkileri" konulu ortak bir konferans düzenlenecek. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner konferansın açılış konuşmasını gerçekleştirecek.
     Konferansta, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD Uluslararası Siyaset Platformu Başkanı Volkan Vural'ın moderatörlüğünde bir panel düzenlenecek. Panele, Büyükelçi Richard Burt, Brookings Enstitüsü Dış Politika Araştırmaları Direktörü Michael O'hanlon, Radikal Gazetesi Yazarı Cengiz Çandar ve İstanbul Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Soli Özel konuşmacı olarak katılacak.
    
    
    

Bu haberi 123 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir