TÜSİAD: -"Gaziantep'te gerçekleşen terör saldırısını kınıyoruz"

  • Yazı boyutu
TÜSİAD:
  -"Gaziantep'te gerçekleşen terör saldırısını kınıyoruz"

TÜSİAD: -"Gaziantep'te gerçekleşen terör saldırısını kınıyoruz"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Gaziantep'te gerçekleşen terör saldırısını kınadı.
     TÜSİAD'dan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
     "Siyasi parti liderlerinin bugün Gaziantep'te sergileyecekleri ortak irade, söylem ve tutumun, şiddet üzerinden Türkiye'nin istikrarına, farklılıklarıyla beraber milletimizin varlığına ve demokratik değerlerine yönelik oyunu bozacağına inanıyoruz. Gaziantep'te gerçekleşen terör saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
     Geçtiğimiz hafta yaptığımız çağrıyı yineleyerek, tüm siyasi parti liderlerimizi ve tüm sorumluluk sahibi sivil toplum örgütlerimizi sağduyuyla teröre ve şiddete karşı kenetlenmeye davet ediyoruz.
     Süregelen şiddet, Türkiye'nin istikrarına, farklılıklarıyla beraber milletimizin varlığına ve demokratik değerlerine yöneliktir. Siyasi parti liderlerinin bugün Gaziantep'te sergileyecekleri ortak irade, söylem ve tutumun bu oyunu bozacağına inanıyoruz.
     Türkiye bu ortak iradeyi geliştirebildiği ölçüde, toplumsal uzlaşma arayışından vazgeçmeden, özgürlükleri güvence altına alan bir hukuk devleti olarak demokrasisini ve istikrarını güçlendirecektir."
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir