TÜSİAD, düşük karbon ekonomisine geçiş konusunu ele alacak

  • Yazı boyutu
TÜSİAD, düşük karbon ekonomisine geçiş konusunu ele alacak

TÜSİAD, düşük karbon ekonomisine geçiş konusunu ele alacak

TÜSİAD, düşük karbon ekonomisine geçiş konusunu ele alınacağı bir seminer düzenleyecek.
     Yapılan açıklamaya göre, TÜSİAD, 27 Aralık 2012 Perşembe günü, İstanbul Mövenpick Otel'de "Düşük Karbon Ekonomisine Geçiş: 18. Taraflar Toplantısı (COP 18/Doha) ve Sonrası için Beklentiler" başlıklı bir seminer gerçekleştirecek.
     Seminerde, 2012 Aralık ayında Doha'da düzenlenen "BM İklim Değişikliği" zirvesi kapsamında, düşük karbon ekonomisine geçiş konusu ve bu alanda Türkiye özel sektörünün rolü ele alınacak.
     "BM İklim Değişikliği" zirvesinin Türkiye ve Türk iş dünyası açısından sonuçlarının değerlendirileceği seminerin açılış konuşmalarını, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ile TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner yapacak. Dışişleri Bakanlığı Enerji ve Çevreden Sorumlu Genel Müdürü ve Büyükelçi Mithat Rende de seminere ana tema konuşmacısı olarak katılacak.
     Seminerde ayrıca, İklim Platformu Direktörü Kerem Okumuş'un moderatörlüğünü yapacağı "18. Taraflar Toplantısı (COP 18/Doha) Sonrası Değerlendirmeler" başlıklı bir oturum gerçekleşecek. Oturumda, Arçelik Üst Yöneticisi (CEO) ve İklim Platformu Dönem Sözcüsü Levent Çakıroğlu, Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal, Dünya Ticaret Örgütü Ticaret ve Çevre Direktörü Vesile Kulaçoğlu, UNDP Program Yöneticisi Katalin Zaim ve Dışişleri Bakanlığı Enerji ile Büyükelçi Mithat Rende konuşma yapacak.
     BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 18. Taraflar Toplantısı COP-18, 2012 Aralık ayı içerisinde Katar'ın Doha kentinde gerçekleştirilmişti. TÜSİAD, söz konusu konferans kapsamında 6 Aralık 2012 tarihinde "İklim Değişikliği ile Mücadelede Türkiye Özel Sektörünün Rolü" başlıklı bir yan etkinlik yapmıştı.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir