TÜSİAD'dan "Cinsiyet Eşitliği ve Kalkınma" konulu seminer

  • Yazı boyutu
TÜSİAD'dan "Cinsiyet Eşitliği ve Kalkınma" konulu seminer

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Dünya Bankası ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Trabzon'da düzenlenecek seminerde "Cinsiyet Eşitliği ve Kalkınma" konusunu ele alacak.

     TÜSİAD'tan yapılan açıklamaya göre, "Adım Adım Anadolu - Cinsiyet Eşitliği ve Kalkınma" başlıklı seminer dizisinin ikincisi, yarın Trabzon Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.
     Seminerin açılış konuşmaları Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Aşkın Asan, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Azize Sibel Gönül, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cenk Çimen ve Dünya Bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser tarafından yapılacak.
     Seminerin ilk oturumunda, Trabzon ilinden kadınların eğitim ve girişimcilik alanlarındaki örnekleri, kendilerine destek veren kurum temsilcilerinin de katılımıyla anlatılacak. Ardından düzenlenecek panelde konuşmacılar, kadınların ekonomiye katılımı ve kalkınmadaki durumunu hem özel olarak Trabzon hem de genel olarak Türkiye üzerinden ele alacak.
     TÜSİAD, Dünya Bankası ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliğiyle, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik olarak, kadınların eğitim ve çalışma yaşamı başta olmak üzere toplumsal hayata katılımıyla ilgili farkındalık çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla "Cinsiyet Eşitliği ve Kalkınma" temasıyla "Adım Adım Anadolu" başlıklı bir seminer dizisi düzenleniyor. Seminer dizisinin ilki 17 Mart 2012 tarihinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN'in katılımıyla Gaziantep'te düzenlendi.
    
    
    


Bu haberi 272 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir