TÜSİAD'dan "21. Yüzyıl Becerileri ve Eğitimin Niteliği" toplantı dizisi...

  • Yazı boyutu
TÜSİAD'dan "21. Yüzyıl Becerileri ve Eğitimin Niteliği" toplantı 
dizisi...

TÜSİAD'dan "21. Yüzyıl Becerileri ve Eğitimin Niteliği" toplantı dizisi...

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) yerli ve yabancı uzmanların katılımıyla "21. Yüzyıl Becerileri ve Eğitimin Niteliği" toplantı dizisi başlatıyor.
     TÜSİAD açıklamasına göre, demokratik, ekonomik ve sosyal yönden gelişmiş bir ülke olma yolunda, eğitim reformu büyük önem taşırken, bilginin hızlı yayılımı ve teknolojik gelişmeler, 21'inci yüzyılda eğitimin niteliği konusunu ön plana çıkarıyor. Bu noktadan hareketle TÜSİAD, eğitim sistemi ile ilgili yaptığı çalışmalar kapsamında, yerli ve yabancı uzmanların katılımıyla "21'inci Yüzyıl Becerileri ve Eğitimin Niteliği Toplantı Dizisi" başlatıyor.
     Toplantı dizisinin ilk konferansı, 26 Haziran Salı günü, İstanbul Sabancı Center'da, "21'inci Yüzyıl Becerilerinin Eğitim Yoluyla Kazandırılması: Eğitimde İçerik ve Yöntem" başlığı ile gerçekleştirilecek.
     Konferansın açılış konuşmaları TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cenk Çimen tarafından gerçekleştirilecek.
     Açılış konuşmalarının ardından, TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Enver Yücel, "21'inci Yüzyılda Öğrenciler Ne Öğrenmeli- Nasıl Öğrenmeli-" başlıklı bir konuşma yapacak.
     Konferansta, yurt dışından ve yurt içinden uzmanların katılımıyla iki panel düzenlenecek. İlk panelde konuşmacılar 21'inci yüzyıl becerileri ve söz konusu becerilerin kazandırılmasına yönelik uygun içerik ve yöntemleri ele alacak.
     İkinci panelde ise, 21'inci yüzyıl becerilerinin öğrencilere kazandırılması yolunda Türk eğitim sisteminde reform adımlarının neler olması gerektiği tartışılacak.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir