TÜSİAD, Borçlar Kanunu'nu konu alan bir seminer düzenleyecek

  • Yazı boyutu
TÜSİAD, Borçlar Kanunu'nu konu alan bir seminer düzenleyecek

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Borçlar Kanunu'nu konu alan bir seminer düzenleyecek.

TÜSİAD'tan yapılan açıklamada, 2011 yılında yasalaşan ve 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan Borçlar Kanunu'nun doğru yorumlanması ve uygulanabilmesinin önem taşıdığı belirtilerek, bu çerçevede TÜSİAD'ın, Kanunun yürürlüğe girmesi öncesinde hem hukuksal çerçevede bir değerlendirme yapmak hem de uygulamaya ilişkin hususlarda bilgi alışverişi ortamı sağlamak amacıyla, 28 Mayıs 2012 Pazartesi günü, ''Borçlar Kanunu'' başlıklı bir seminer düzenleyeceği ifade etti.
     Seminerin açılış konuşmaları, TÜSİAD Şirketler Hukuku Çalışma Grubu Başkanı Kenan Yılmaz ve TÜSİAD İstihdam ve Sosyal Güvenlik Çalışma Grubu Başkanı Gülden Türktan tarafından gerçekleştirilecek.
     Seminerde, TÜSİAD Şirketler Hukuku ve İstihdam ve Sosyal Güvenlik Çalışma Grupları Üyesi Av. Barbaros Çağa'nın moderatörlüğünde düzenlenecek oturumda tebliğ sunumları gerçekleşecek. Oturumda, ''Sözleşmenin kuruluşu, geçersizliği, ifa edilmesi, satım sözleşmesi, kira sözleşmesi ve kefalet sözleşmesi'' ile ilgili tebliğ sunumu İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Burcuoğlu tarafından, ''Hizmet Sözleşmeleri'' ile ilgili tebliğ sunumu Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Kübra Doğan Yenisey tarafından yapılacak.


Bu haberi 235 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir