TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner: -"(Türk jetinin düşürülmesi) Şu noktaya kadar kullanılan yaklaşım,…

  • Yazı boyutu
TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner:
  -"(Türk jetinin düşürülmesi) Şu noktaya kadar 
  kullanılan yaklaşım,…

TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner: -"(Türk jetinin düşürülmesi) Şu noktaya kadar kullanılan yaklaşım, gerçekten partiler üstü milli bir meseleye yaklaşım olarak ele alındı. Bu soğukkanlı ve gerçekçi tutumdan memnunuz" -"(Başkanlık sistemi) Anayasa tartışmaları çerçevesinde gerekirse o konu ile ilgili değerlendirme yaparız. Şu anda bizim gündemimizde değil"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner, Suriye tarafından Türk jetinin düşürülmesine ilişkin "Şu noktaya kadar kullanılan yaklaşım, gerçekten partiler üstü milli bir meseleye yaklaşım olarak ele alındı. Bu soğukkanlı ve gerçekçi tutumdan memnunuz" dedi.
     Boyner, TÜSİAD tarafından düzenlenen "21. Yüzyıl Becerileri ve Eğitimin Niteliği Toplantı Dizisi"nin ilk konferansının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
     Daha önce paylaştıkları çalışma programı dahilinde eğitim konusunun bu yıl öncelikli konularından biri olacağını söylediklerini anımsatan Boyner, "Özellikle eğitimin niteliği, kapsamı, eğitimcinin eğitimi, 21. yüzyıl becerilerinin kazandırıldığı ve bir eğitim reformu konusunda TÜSİAD olarak neler yapabiliriz üzerinde çalışacağımızı söylemiştik. Bugün bu çalışmanın ilk seviyesini gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren ilk defa uygulanan müfredat detaylarını da değerlendirmek için bir fırsat olacak" dedi.
     Boyner, bir gazetecinin Türk jetinin Suriye tarafından düşürülmesini hatırlatması üzerine de "Öncelikle ben hala haber alamadığımız, ulaşamadığımız pilotlarımızın ailelerine sabır dilemek istiyorum. Gerçekten zor bir süreç bu. İikincisi şu noktaya kadar kullanılan yaklaşım, gerçekten partiler üstü milli bir meseleye yaklaşım olarak ele alındı bu konu. Bu soğukkanlı ve gerçekçi tutumdan memnunuz. Başka da söyleyebilecek bir şeyimiz yok, çok fazla bilgimiz yok konu ile ilgili" değerlendirmesinde bulundu.
     "Başkanlık sistemi"ne ilişkin bir soruya ise Boyner, "Ayaküstü cevap verebileceğim bir konu değil. Anayasa tartışmaları çerçevesinde gerekirse o konu ile ilgili değerlendirme yaparız. Şu anda bizim gündemimizde değil" cevabını verdi.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir