TÜSİAD, B20 Zirvesi'ne katılacak

  • Yazı boyutu
TÜSİAD, B20 Zirvesi'ne katılacak

TÜSİAD, B20 Zirvesi'ne katılacak

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Meksika'da düzenlenecek B20 zirvesine katılacak.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, G20'nin iş zirvesi ayağı olan "B20 Zirvesi", 17-18 Haziran 2012 tarihlerinde Meksika'nın Los Cabos kentinde düzenlenecek. Toplantı kapsamında, G20 ülkelerinin özel sektör temsilcilerinin görüşleri derlenerek G20 Liderler Zirvesi'ne sunulacak.
     TÜSİAD, B20 Zirvesi'nde kurumsal temsil sağlayacak. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner, Zirve kapsamında gerçekleştirilecek "ticaret ve yatırım", "büyüme ve kalkınmanın finansmanı" ile "bilgi iletişimi teknolojisi ve inovasyon" konulu toplantılara katılarak TÜSİAD görüşlerini iletecek.
     G20 liderlerinin de katılacağı toplantılarda çeşitli muadil örgüt başkanlarıyla ikili toplantılar gerçekleştirilecek.
     Zirveye Ümit Boyner'in yanı sıra, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Bayazıt, TÜSİAD Teknoloji ve İnovasyon Çalışma Grubu Başkanı Ayşegül İldeniz ve TÜSİAD Üyeleri Turgay Durak, Ali Kibar, Erol Kiresepi ve Tamer Saka katılacak.
     TÜSİAD, B20 Zirvesi'ne 2009 yılında Londra'da, 2010 yılında Seul'de, 2011 yılında ise Cannes'da Türk özel sektörünün kurumsal temsilcisi olarak katılmıştı.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir