TÜSİAD'a ilk ziyaret TÜRKONFED'den... -TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça: -"Bölgesel kalkınma…

  • Yazı boyutu
TÜSİAD'a ilk ziyaret TÜRKONFED'den...
  -TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça:
  -"Bölgesel kalkınma…

TÜSİAD'a ilk ziyaret TÜRKONFED'den... -TÜRKONFED Başkanı Süleyman Onatça: -"Bölgesel kalkınma konusunda TÜSİAD ve iş dünyası örgütleriyle hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz"

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) Başkanı Süleyman Onatça, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz'ı ziyaret etti.
     TÜRKONFED açıklamasına göre, 17 Ocak 2013 tarihinde TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Yılmaz'ı yeni görevi dolayısıyla tebrik eden Onatça, "90'lı yıllardan itibaren oluşan SİAD ve sektörel dernekler platformlarından 2004 yılında TÜRKONFED'in kuruluşuna giden ve son 10 yıldır konfederasyonun kurumsal kimliğinin pekiştiği süreçte, öncü rol oynayan TÜSİAD'ın ve onun yeni Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz'ın liderliğinde başarılı bir dönem geçireceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı.
     TÜRKONFED'in en önemli çalışma alanlarından birinin bölgesel kalkınma olduğunu dile getiren Süleyman Onatça şunları kaydetti:
     "Bölgesel kalkınma konusunda TÜSİAD ve iş dünyası örgütleriyle hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Hedefimiz, ülkedeki gelir eşitsizliğinin önemli bir kaynağı olan bölgeler arasındaki gelişmişlik farklılıklarının giderilmesine katkıda bulunmak- Farklı bölgelere yönelik farklı politikalar geliştirilme konusunda kalkınma ajanslarını destekleyeceğiz. Bölgelerin üstünlüklerinin ortaya çıkarılması, strateji ve politikaların geliştirilmesi, yerli ve yabancı yatırımcıların bölgeye çekilmesi konusunda kalkınma ajanslarının önemli bir rolü var.
     TÜRKONFED olarak bölgesel federasyon sayılarımızı Kalkınma Ajansları bölgeleri ile uyumlu olarak artırmayı hedefliyoruz. 13 olan bölgesel federasyon sayımızı, Türkiye'deki 26 kalkınma ajansına paralel olarak 26'ya çıkaracağız. Böylece hem ajansların arzu ettiğimiz düzeyde sivil, katılımcı, dinamik bir yapıya kavuşmasını hem de federasyonların ajans yönetimlerinde daha aktif rol almaları ile iş dünyasının dinamizminin ajanslara aktarılmasını sağlayacağız. Bölgesel kalkınma ve ülkemizin ekonomik kalkınması hedefine yönelik tüm çalışmalarımızda en büyük destekçimiz TÜSİAD olmaya devam edecek."
    
     -"Bölgesel kalkınma bizim için de son derece önemli bir konu"-
    
     TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz ise Onatça'nın nazik ziyaretinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi.
     Yılmaz, "Bölgesel kalkınma bizim için de son derece önemli bir konu. Geçtiğimiz dönemde başlayan iş dünyası temsil örgütlerinin bölgesel kalkınma ajanslarıyla işbirliği anlayışının geliştirilerek sürdürülmesini sağlayacağız. Yerel iş dünyası temsil örgütlerinin, bölgesel kalkınma ajansları paralelinde yapılandırılması, ajans yönetimlerinde söz sahibi olmaları ve bölgesel kalkınma politikalarının oluşturulmasında etkin katkı sağlamaları öncelikli projelerimizden biridir" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 115 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir