TUSAŞ'a Bursa'dan stratejik ortak

  • Yazı boyutu
TUSAŞ'a Bursa'dan stratejik ortak

TUSAŞ'ın, sac metal ve talaşlı imalat parça üretimi için Bursa'da faaliyet gösteren YEPSAN Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş ile alt sözleşme imzalayacağı bildirildi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş'nin (TUSAŞ), sac metal ve talaşlı imalat parça üretimi için Bursa'da faaliyet gösteren YEPSAN Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş ile alt sözleşme imzalayacağı bildirildi.
     YEPSAN Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş'nin yönetim kurulu başkanı Mehmet Baş, yaptığı yazılı açıklamada, 1987 yılında, talaşlı imalat ile otomotiv yan sanayi sektörüne girdiklerini hatırlatarak, kuruluşlarının 25. yılını kutladıklarını belirtti. Baş, şunları kaydetti:
     "Son yıllarda da savunma sanayi alanında gerçekleştirdiğimiz üretimlerle adımızdan söz ettirmeye başladık. Uçak ve helikopter parçalarının yanı sıra tamamen kendi tasarımlarımız olan üretimlerle de dikkat çekiyoruz. Bursa'da savunma sanayinde oldukça büyük bir altyapı var. Bu konuda ön plana çıkmaktan gurur duyuyoruz. TUSAŞ ile imzalayacağımız sözleşme neticesinde yapacağımız yatırımlar Bursa'mıza ve ülkemize hayırlı olsun."
     25 Aralık Salı günü yapılacak imza törenine, Bursa Valisi Şahabettin Harput, TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) yetkilileriyle Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) yöneticilerinin de katılacağı belirtildi.
    
    
    


Bu haberi 509 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir