Turunçgilde çeşit geliştirme çalışmaları -NTG Tanıtım Grubu Başkanı Kavak: -"Narenciyede çeşit…

  • Yazı boyutu
Turunçgilde çeşit geliştirme çalışmaları
  -NTG Tanıtım Grubu Başkanı Kavak:
  -"Narenciyede çeşit…

Turunçgilde çeşit geliştirme çalışmaları -NTG Tanıtım Grubu Başkanı Kavak: -"Narenciyede çeşit geliştirme 15-20 yıl önce yapılmış olsaydı, en azından şimdi çeşitlerimiz belli olurdu"

Narenciye Tanıtım Grubu (NTG) Başkanı Ali Kavak, turunçgilde çeşit geliştirme çalışmalarına 15-20 yıl önce başlanması gerektiğini belirtti.
     Kavak, beraberindeki Ege ve İstanbul ihracatçı birlikleri yöneticileriyle ziyaret ettiği Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğünde yürütülen "Turunçgil Çeşit Geliştirme Projesi" ile ilgili Kurum Müdürü Dr. Davut Keleş ve Proje Koordinatörü Dr. Güçer Kafa'dan bilgi aldı.
     Projenin uygulandığı seraları yerinde inceleyen Kavak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ekonomi Bakanlığının finanse ettiği Narenciye Tanıtım Grubunun (NTG) da proje ortaklığı yaptığı çalışmayı "süper" diye nitelendirdi.
     Projeyle uluslararası pazarlarda Türkiye'nin geliştirdiği ve marka haline getirdiği yeni çeşitlere kavuşmayı ümit ettiklerini ifade eden Kavak, "Keşke narenciyede çeşit geliştirme 15-20 yıl önce yapılmış olsaydı. En azından şimdi çeşitlerimiz belli olurdu" dedi.
     Projenin sektör için umut dağıttığını dile getiren Kavak, şunları kaydetti:
     "Alata'da uzmanlar beklentilerimizin üzerinde çalışma yaptıklarını görmekteyiz. Bu kurumdan gelecek tüm önerilere her türlü desteğimizi vermeye hazırız. Başta kurum müdürü olmak üzere tüm uzmanlara teşekkür ediyorum. İnşallah sizlerle işbirliklerimiz daha üst düzeyde devam edecek. Narenciyemizin geleceğine yön verecek çalışmayla hedefimize hızla ilerleyeceğiz. Burada çalışmaların çok sağlıklı bir şekilde yürüdüğünü gördük, emekleri geçen herkese teşekkür ediyoruz."
    
    
    

Bu haberi 315 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir