Turunçgil tüketimi araştırılacak -Adana Çiftçiler Birliği'nin hazırladığı proje kapsamında il…

  • Yazı boyutu
Turunçgil tüketimi araştırılacak
  -Adana Çiftçiler Birliği'nin hazırladığı proje 
  kapsamında il…

Turunçgil tüketimi araştırılacak -Adana Çiftçiler Birliği'nin hazırladığı proje kapsamında il il turunçgil tüketim envanteri çıkarılacak

Adana Çiftçiler Birliği'nin, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) desteğiyle gerçekleştireceği "Turunçgil tüketiminin araştırılmasına yönelik stratejiler projesi" kapsamında, il il turunçgil tüketim envanteri çıkarılacak.
     Proje Koordinatörü ve Adana Çiftçiler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Halid Milli, yaptığı yazılı açıklamada, projenin maliyetinin 41 bin 370 lira olduğunu ve çalışmaların 3 ay süreceğini kaydetti.
     Proje kapsamında illere göre turunçgil tüketim alışkanlıklarının ortaya çıkartılacağını anlatan Milli, şu bilgileri verdi:
     "Tüketim alışkanlıklarını analiz ederek, iç piyasadaki tüketimi artırıp, sektöre de bir canlılık getirmeyi amaçlıyoruz. Bu noktada neyin nasıl ve ne şekilde yapılması gerektiği noktasında proje bize bir yol haritası oluşturacak. Bununla birlikte hem üreticiyi, hem de tüccarı mağdur etmeyecek bir politikanın izlenebilmesine de zemin hazırlanmış olacak. Tüm bunların yanında ülkemizde yeni yetişen nesle, turunçgil tüketimi alışkanlığı kazandırarak, onların sağlıklı bir birey olarak yetişmelerine katkıda bulunmak istiyoruz."
     Milli, Ocak 2013'te tamamlanacak projenin, turunçgil üretiminin büyük bölümünün yapıldığı Çukurova yöresindeki üreticilere de bir gösterge olacağını belirtti.
    
    
    

Bu haberi 192 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir