TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık: "Anadolu'nun her tarafında turizm yapar hale geldik.…

  • Yazı boyutu
TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık:
  "Anadolu'nun her tarafında turizm yapar hale geldik.…

TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık: "Anadolu'nun her tarafında turizm yapar hale geldik. Çünkü son 10 yılda altyapımızı önemli şekilde geliştirdik, her yeri ulaşılabilir hale getirdik"

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Anadolu'nun her tarafının turizm yapılabilir hale geldiğini belirterek, "Çünkü son 10 yılda altyapımızı önemli bir şekilde geliştirdik, her yeri ulaşılabilir hale getirdik" dedi.
     TÜROFED'in aylık yönetim kurulu toplantısı Pamukkale'de yapıldı.
     Ayık, toplantı sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 2011 yılının otelciler açısından çok güzel geçtiğini, dünyadaki birtakım olayların Türkiye'ye olumlu yansıdığını belirtti. Türkiye'nin dünyada en çok turist ağırlayan 6'ncı ülke konumuna yükseldiğini kaydeden Ayık, bu yılı 2011'in rakamlarının biraz üzerinde tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.
     Türkiye'de turizm sektöründe önemli adımlar atıldığına dikkati çeken Ayık, şöyle konuştu:
     "Anadolu'nun her tarafında turizm yapar hale geldik. Çünkü son 10 yılda altyapımızı önemli şekilde geliştirdik, her yeri ulaşılabilir hale getirdik. Türkiye'nin her noktası birer turizm merkezi olma potansiyeline sahip. Çünkü bizim doğal, tarihi, kültürel değerlerimizin hepsi ülkemizi ziyaret edenler için bir özelliktir. İnsanlar da bunu görmeyi, yaşamayı arzu ediyorlar. Yeter ki, biz bu tarz çalışmalarımıza emin adımlarla devam edelim. Petrol zengini bir ülke değiliz ama ülkemizin var olan değeri bizim en önemli zenginliğimiz. Bunun farkında ve bilincinde olduğumuz takdirde, ülkemizin refahını artırabiliriz, insanlarımızın sosyal yaşamlarına önemli katkılar sağlayabiliriz."
    
    
    

Bu haberi 185 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir