TÜRMOB, yeminli mali müşavirlik sınavı yapacak

  • Yazı boyutu
TÜRMOB, yeminli mali müşavirlik sınavı yapacak

TÜRMOB, yeminli mali müşavirlik sınavı yapacak

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) yeminli mali müşavirlik sınavı yapacak.
     Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan duyuruya göre, TÜRMOB, Ankara'da 6-15 Nisan 2013 tarihleri arasında yeminli mali müşavirlik sınavı yapacak.
     Söz konusu sınava girebilmek için 3568 sayılı Kanun'un 4'üncü maddesinde sayılan genel koşullara sahip olmak, en az 10 yıl serbest muhasebeci mali müşavirlik yapmak ve mesleğin vakar ve onuruna aykırı harekette bulunmak, görevini yapmamak veya kusurlu olarak yapmak, yahut da görevinin gerektirdiği sarsıcı harekette bulunmak nedeniyle disiplin cezası verilmemiş olmak şartları aranıyor.
     İlgililerin, sınav dosyasında yer alan sınav başvuru formunu düzenli olarak doldurup, imzaladıktan sonra istenen belgeleri bu forma ekleyerek, 25 Şubat 2013 tarihine kadar "Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği- Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) Dikmen Cd. No:562 Dikmen/Ankara" adresine elden veya posta ile göndermeleri gerekiyor. Başvuru formundaki soruların bir veya birkaçını yanıtsız bırakanlar ile belgeleri eksik olanların başvuruları dikkate alınmayacak.
     Sınav yeri ve programı, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odaları, Yeminli Mali Müşavirler Odaları ve "http://www.tesmer.org.tr" internet sitesi aracılığı ile duyurulacak.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir