TÜRMOB Genel Başkanı Sanlı: -"Bir ulusun, devletin ve milletin ekonomisi kayıt altındaysa, bu o…

  • Yazı boyutu
TÜRMOB Genel Başkanı Sanlı:
  -"Bir ulusun, devletin ve milletin ekonomisi kayıt 
  altındaysa, bu o…

TÜRMOB Genel Başkanı Sanlı: -"Bir ulusun, devletin ve milletin ekonomisi kayıt altındaysa, bu o ülkenin dünyadaki gelişmiş ülkelere paralel olarak gelişeceğinin göstergesidir"

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Nail Sanlı, "Bir ulusun, devletin ve milletin ekonomisi kayıt altındaysa, bu o ülkenin dünyadaki gelişmiş ülkelere paralel olarak gelişeceğinin göstergesidir" dedi.
     Sanlı, Bartın Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'nın hizmet binası temel atma töreninde yaptığı konuşmada, TÜRMOB'un 89 bin üyesi ve 85 odasıyla büyük bir oluşum olduğunu söyledi.
     Ülkedeki heyecanlı meslek örgütlerinden biri olduklarını ve bütün odaların hizmet binalarının donanımlı bir şekilde imar edildiğini ifade eden Sanlı, şöyle konuştu:
     "Kurulduğumuzdan beri eğitim ağırlıklı çalışan bir örgütüz. Mesleğimiz, hızla şekil değiştirmektedir. Özellikle son zamanlarda, yasal değişiklerle kabuk değiştiren mesleğimiz, dünyayla da uyum sağlayacak şekilde paralel gelişme göstermektedir. Mesleğimiz, ülkemizde kayıt sistemiyle gelişme göstermiş, yeni Türk Ticaret Kanunu'yla birlikte de kayıttan denetime doğru hızla geçmektedir. Bir ulusun, devletin ve milletin ekonomisi kayıt altındaysa, bu o ülkenin dünyadaki gelişmiş ülkelere paralel olarak gelişeceğinin göstergesidir. Dünyada yasama, yürütme ve yargı, devletlerin üç sacayağıdır. Ancak gelişmiş ülkeler, denetimi dördüncü sacayağı olarak değerlendirmektedirler. Hatta artık mali denetimler yeterli değil, sosyal amaçlı denetim ve raporlamalar günümüzde çok önem kazanmıştır."
     Bartın Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Aykut Oktay Ulu da odalarının 100 kişilik seminer salonu ve 25 kişilik bilgisayar laboratuvarı ile 410 metrekare alan üzerine yapılacağını belirtti.
     Konuşmaların ardından hizmet binasının temeli, Bartın Vali Yardımcısı Sibel Tursun, Belediye Başkanı Cemal Akın, TÜRMOB Genel Başkanı Nail Sanlı, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı İsmail Toksöz tarafından atıldı.
    
    
    

Bu haberi 273 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir