TürkTraktör'e ihracat ödülü...

  • Yazı boyutu
TürkTraktör'e ihracat ödülü...

2011 yılında gerçekleştirdiği ihracat performansı ile TürkTraktör, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, ''İhracatın Şampiyonları'' ödülüne layık görülerek, bu yıl, bu ödülün sahibi olan tek traktör üreticisi oldu.

TürkTraktör'den yapılan açıklamaya göre, TürkTraktör, 2011 yılında gerçekleştirdiği ihracat performansı ile makine kategorisinde en fazla ihracat gerçekleştiren şirket olarak ödüle layık görüldü. TürkTraktör, 2011 yıl sonunda, bir önceki yıla oranla yüzde 7 artış sağlayarak, 9 bin 601 adet traktörün satışını yurt dışı pazarda gerçekleştirdi.
     TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, konuya ilişkin değerlendirmesinde, ''TürkTraktör olarak Türkiye'deki başarılı performansımızın yanı sıra, ihracat etkinliğimizi her geçen gün kuvvetlendirmeye devam ediyoruz. Yurt dışı pazarı için özel olarak geliştirdiğimiz Utility traktör'ün seri üretimine geçtiğimiz yıl sonunda başladık. Bu model ile birlikte, yurt dışı pazara sunduğumuz platformlara bir yenisini ekleyerek yurt dışı etkinliğimizi genişletmiş oluyoruz'' ifadelerini kullandı.


Bu haberi 228 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir