TürkTraktör'e "En İyi Uygulama" ödülü

  • Yazı boyutu
TürkTraktör'e "En İyi Uygulama" ödülü

TürkTraktör'e "En İyi Uygulama" ödülü

TürkTraktör'ün "İş Başı Konuşmaları" uygulaması, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'de "En İyi Uygulama" seçildi.
     TürkTraktör'den yapılan yazılı açıklamaya göre, TürkTraktör, "İş Sağlığı ve Güvenliği" konularında gerçekleştirdiği ve Türkiye'de "En iyi uygulama" seçilen "İş Başı Konuşmaları" projesi ile Türkiye'yi Avrupa'da temsil etti.
     TürkTraktör'ün "İş Başı Konuşmaları" uygulaması, Avrupa Birliği'nce düzenlenen İş Sağlığı-Güvenliği ve Verimlilik Projesi (HESAPRO) kapsamında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'de "En İyi Uygulama" seçildi.
     TürkTraktör söz konusu projeyi Fransa'nın Lyon kentinde, Avrupa Birliği ülkelerinden temsilcilere sundu.
     İş Başı Konuşmaları; doğal afetlerdeki hareket tarzları, elektrik çarpmaları gibi gündelik yaşam konularının yanı sıra, kullanılan tezgahlar ve montaj hatlarında uyulması gereken iş güvenliği kuralları gibi konuları da ele alıyor.
     Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, iş güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak ve bu sayede verimliliği artırmak amacıyla her sabah, vardiya öncesinde çalışanlar ile "İş Başı Konuşmaları" yapıldığını ifade etti.
     TürkTraktör'ün önceliğinin, çalışanların sağlığını ve güvenliğini korumak olduğunu belirten Votta, "Uluslararası platformda Türkiye'yi temsil etmekten ve deneyimlerimizi Avrupa ülkeleriyle paylaşmaktan gurur duyduk. Elde ettiğimiz bu gelişme; uluslararası arenada yalnızca ürünlerimiz ve teknolojimiz ile değil, iş geliştirme ve yönetim konularında da başarımızı ortaya koyuyor" değerlendirmesinde bulundu.
     HESAPRO projesi, T.C. Bilim,Sanat ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü'nün koordinatörlüğünde Belçika İş Güvenliği ve Sağlığı Kurumu, Fransa Ulusal Çalışma Koşullarını Geliştirme Ajansı, Finlandiya İş Verimliliği Kurumu ve Slovakya İş Verimliliği Merkezi ve Çankaya Üniversitesi tarafından yürütülüyor.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir