TürkTraktör'den Sakarya'ya 80 milyon dolarlık yatırım

  • Yazı boyutu
TürkTraktör'den Sakarya'ya 80 milyon dolarlık yatırım

TürkTraktör'den Sakarya'ya 80 milyon dolarlık yatırım

TürkTraktör yönetim kurulu, Sakarya'nın Erenler Belediyesi sınırları içerisinde geçen yıl sonu satın alınan arazi üzerinde yapılacak yatırımla ilgili tüm prosedürlerin takibi için şirket yönetimine 80 milyon Amerikan Doları karşılığı 63 milyon Avro'ya kadar yetki verdi.
     Yapılan açıklamada, uzun vadeli büyüme planları çerçevesinde üretim tesislerinin genişletilmesi amacıyla, Sakarya'nın Erenler Belediyesi sınırları içerisinde geçen yıl sonu satın alınan arazi üzerinde yapılacak yatırımlara ilişkin tüm prosedürlerin takibi için, TürkTraktör yönetim kurulunun şirket yönetimine 80 milyon Amerikan Doları karşılığı 63 milyon Avro'ya kadar yetki verdiğine ilişkin açıklamanın, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlandığı hatırlatıldı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta da, Sakarya'da yapılacak yatırımın Ankara'daki üretim tesislerine ek olacağını belirterek, şunları kaydetti:
     "Tarım sektörünün Türkiye'de ve dünyada çok büyük bir potansiyele sahip olduğuna yürekten inanıyoruz. Bu yatırım, yurt dışı pazardaki artan taleplere yanıt verebilmemize ilave olarak, yerel talebin ihtiyacını karşılayabilmemize de olanak tanıyacak. Gerçekleştireceğimiz yatırımla bölgesel ekonomiye ve sosyo-ekonomik kalkınmaya büyük katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz.
     ÇED olumlu raporu bulunan şirketimizin, Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'ne yapılan 'Yatırım Teşvik Belgesi' başvurusu da onaylandı. 'Büyük Ölçekli Yatırım' olarak değerlendirilen ve Teşvik Belgesine bağlanan yatırımın tutarı 90 milyon lira. Sağlanan destek unsurları ise KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, büyük ölçekli yatırımlar için uygulanan kurumlar vergisi indirimi ve 3 yıl sürecek sigorta primi işveren hissesi desteği olarak belirlendi."
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir