Türkmen Lider Berdimuhamedov, işadamı Ahmet Çalık'ı kabul etti

  • Yazı boyutu
Türkmen Lider Berdimuhamedov, işadamı Ahmet Çalık'ı kabul etti

Türkmen Lider Berdimuhamedov, işadamı Ahmet Çalık'ı kabul etti

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık'ı kabul etti.
     Türk işadamı Çalık, Devlet Başkanı Berdimuhamedov ile ikili işbirliği konularını değerlendirdi.
     Oğuzhan Köşkü'nde yapılan görüşmede işadamı Ahmet Çalık, Türkmen Lider Berdimuhamedov'u Türkmenistan'ın Bağımsızlık Bayramı ve Kurban Bayramı dolayısıyla tebrik etti. Türkmenistan ile işbirliği yapmaktan son derece gurur duyduklarını kaydeden Çalık, bu ülkede iş yapmaktan mutlu olduklarını söyledi.
     Devlet Başkanı Berdimuhamedov, Türkmenistan'ın kalkınması için kapsamlı bir programı hayata geçirdiklerini kaydederek, Türk işadamlarına kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti. Türkmen Lider, Türk şirketleri ile yapılan ortak çalışmalar sonucunda uzun vadeli bir tecrübeye sahip olduklarını ifade etti.
     Çalık, görüşmede Berdimuhamedov'a Türkmenistan'da üslendikleri projelere hakkında bilgi verdi. Çalık Holding olarak Türkmenistan ile bundan sonra da işbirliği yapmaya çaba gösterdiklerini kaydeden Çalık, "Başta Türk işadamları olmak üzere çok sayıda yabancı işadamları hızlı kalkınan Türkmenistan'da iş yapmaya özel ilgi gösteriyor. Türkmenistan'daki olumlu yatırım ortamı çeşitli alanlarda işbirliği için cazip zemin oluşturuyor" dedi.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir