Nanis Emlak Gayrimenkul Ve Danişmanlik Hizmetleri

  Tuzla/ Istanbul (Tuzla / İstanbul / Türkiye)
  090-533-8105303
  Sinan (Firma Sahibi / Ortağı)

  Turkiyede Emlak Fiyatlari Düşermi

  • İlan Sahibi : Sinan
  • Ülke / Şehir / İlçe : Türkiye / İstanbul / Tuzla
  • İlan Türü : Diğer İlanları
  • İlan Eklenme Tarihi : 14 Nisan 2009 Salı
  • İlan Bitiş Tarihi : 14 Nisan 2009 Salı

  Turkiyede Emlak Fiyatlari Düşermi İlan Açıklaması

  Türkiyede Emlak Fiyatları Düşermi?
  Amerikada yaşanan ekonomik krizin etkisi Emlak sektöründe fiyat düşmelerine neden oldu. Bu krize neden olan olayların sebebi neydi de Amerika ekonomisini derinden etkiledi.

  Bu sorunun cevabını yazdığımda Türkiyede fiyatların nasıl etkileneceğini kendinizde bulacaksınız.

  Amerikan halkı tüm dünyanında bildiği gibi tüketim toplumudur. Tüm dünya ülkeleride bundan son derece memnundurlar. Neden? çünkü Amerikaya mal satmak onlara kazanc sağlamakta ve zengin ülkeler konumuna sokmaktadır. Örneğin Çin, Amerikaya sattığı mallar sayesinde ekonomisini bu denli düzeltmiş ülkelerin başını çekmektedir.

  Amerikada bankacılık sektöründe, özellikle ev kredileri verme konusunda 150 yıllık geçmişe sahip Lehman Brader bank ve diğerleri, sen ev al, ben senin aldığın evin tamamına kredi veririm, diyerek halıkın borçlanmasına destek olmuşdur.

  Evin bedeli 150.000 usd tamamı kredi kullanılarak alınmış, kişi gırtlağına kadar borçlanmış, buna rağmen bankalar o kişiye birmüddet sonra, arabayamı ihiyacın var, al evin değeri zaten yükseldi o evin üzerine 40.000 usd daha ipotek yaparız sen korkma diye aynı eve ikinci kez değer tesbiti yapıp değerini yükseltip tekrar ipotek koyup kişiye kredi vermiş.

  Ev sahibi olan kişide gercekden o evin değeri 190.000 usd oldu diye inanmış. Bir müddet sonrada aynı kişiye sen istersen evin mobilyalarını yenilemek içinde kredi kullanabilirsin diye teklif götürmüşler. kişide haklısınız evi yeniden bir dekore etmek güzel olur ama param yok nasıl yapacağız deyince, sen korkma orasını biz hallederiz deyip adamın evini tekrar değer tesbiti yapıp 250.000 usd ye çıkartmışlar. Tabi tüm bu değer tesbitleri kağıt üzerinde yapılıp tüketiciye kredi sağlanması için gerçekleşmiş.

  Birgün gelmişki tüm bu ihtiyaçlarını bankalardan aldığı kredilerle karşılayanlardan bazıları ödemelerini gerçekleştirememiş. Bankalarda ipotekli evleri borçludan alıp satmak alacaklarını tahsil edip kendi borçlarını ödemek istemişler. ( İşte tam bur

  Tümünü göster
  Nanis Emlak Gayrimenkul Ve Danişmanlik Hizmetleri
  Tuzla/ Istanbul (Tuzla / İstanbul / Türkiye)
  090-533-8105303
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir