Türkiye-Yunanistan-Bulgaristan Bölgesel İş Forumu toplantısı -Toplantı, "ülkedeki ekonomik kriz…

  • Yazı boyutu
Türkiye-Yunanistan-Bulgaristan Bölgesel İş Forumu toplantısı
  -Toplantı, "ülkedeki ekonomik kriz…

Türkiye-Yunanistan-Bulgaristan Bölgesel İş Forumu toplantısı -Toplantı, "ülkedeki ekonomik kriz nedeniyle Yunanistan tarafının katılmama kararı alması üzerine" bir başka tarihe ertelendi

Çanakkale'de düzenlenmesi planlanan Türkiye-Yunanistan-Bulgaristan Bölgesel İş Forumu toplantısı, "ülkedeki ekonomik kriz nedeniyle Yunanistan tarafının katılmama kararı alması üzerine" bir başka tarihe ertelendi.
     Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (ÇTSO) yapılan yazılı açıklamaya göre, 21 Kasım'da, ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi ile İş Merkezi; Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılacağı törenle açılacak.
     Açılış programıyla yapılması planlanan Türkiye-Yunanistan-Bulgaristan Bölgesel İş Forumu toplantısı ise, "ülkedeki ekonomik kriz nedeniyle Yunanistan tarafının katılmama kararı alması üzerine" bir başka tarihe ertelendi.
     ÇTSO Başkanı Bülend Engin, konuyla ilgili olarak oda üyelerine şu duyuruyu gönderdi:
     "Komşu ülke Yunanistan'ın tarihinde en büyük ekonomik kriz yaşanırken, foruma katılacak olan Yunanistan Rekabetçilik, Altyapı, Ulaşım ve Ağlar Bakanı'nın, kamuoyunda infial yaratması sebebiyle katılamayacağının ülkemizdeki dengi bakanlığımıza bildirilmesi üzerine, tarafımıza da bağlı olduğumuz üst kuruluşumuz TOBB tarafından Çanakkale'de yapılacak iş forumunun ileri bir tarihe ertelendiği iletilmiştir. Bu sebeple Yunanistan ve Bulgaristan'dan gelecek olan yabancı konuklarımız ile bu ülkelerle işbirliği olan ülkemizin dört bir yanından gelecek yerli konuklarımızın Çanakkale'ye ziyaretleri gerçekleşemeyeceğinden işlevini yerine getiremeyeceği düşüncesiyle Çanakkale Ürünleri Tanıtım Sergisi de ertelenmek zorunda kalınmıştır. Elimizde olmayan ve bizim dışımızdaki gelişmelerden kaynaklanan değişiklikten dolayı özür diler, kongre ve fuar merkezimizin Çanakkale'mizin ve bu değeri gerçekleştiren her bir üyemizin her zaman hizmetinde olduğunu bir kez daha bilgilerinize sunarım."
    
    
    

Bu haberi 335 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir