"Türkiye'yi Geleceğe Taşıyacak Şirketler" zirvesi -SAP Hızlı Büyüyen Pazarlar Direktörü Haktanır:…

  • Yazı boyutu
"Türkiye'yi Geleceğe Taşıyacak Şirketler" zirvesi
  -SAP Hızlı Büyüyen Pazarlar Direktörü Haktanır:…

"Türkiye'yi Geleceğe Taşıyacak Şirketler" zirvesi -SAP Hızlı Büyüyen Pazarlar Direktörü Haktanır: -"Avrupa zor günler geçiriyor, ama batmıyor. Politik etkileri olabilir, finans krizi içinde olabilir, ama reel sektörde bir kriz görmüyorum"

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında faaliyet gösteren SAP'ın Hızlı Büyüyen Pazarlar Direktörü Safa Haktanır, "Avrupa zor günler geçiriyor, ama batmıyor. Politik etkileri olabilir, finans krizi içinde olabilir, ama reel sektörde bir kriz görmüyorum" dedi.
     Haktanır, SAP Şirketi tarafından ikincisi Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) düzenlenen "Türkiye'yi Geleceğe Taşıyacak Şirketler" zirvesinin açılışında yaptığı konuşmada, zirvenin dünyadaki rekabet ortamında şirketlerin izleyeceği stratejilerle ilgili bilgi vermeyi amaçladığını söyledi.
     Bugün bazı ülkelere yatırımın arttığına dikkati çeken Haktanır, 2023 vizyonunda Türkiye'nin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında olmayı hedeflediğini bildirdi.
     Haktanır, gelişen bölgeler arasında Brezilya, Hindistan, Çin ve Rusya'nın ardından Meksika, Endonezya, Körfez Bölgeleri ve Türkiye'nin geldiğini belirterek, bu nedenle Türkiye'ye özel önem verildiğini vurguladı.
     Avrupa'da bir kriz yaşandığına değinen Haktanır, Avrupa'nın mali durumunu değerlendirirken, finans ve reel sektörün ayrı değerlendirilmesi gerektiğine dikkati çekti.
     Haktanır, Avrupa'daki krizin finans kaynaklı olduğuna işaret ederek, Almanya imalat sektörünün geçen yıl yüzde 57 büyüdüğünü hatırlattı. Haktanır, şunları kaydetti:
     "Avrupa'da kriz oluyor, ama hangi seviyede olduğuna bakmamız lazım. Avrupa'da kriz varsa ve ihracatımızı etkiliyorsa o zaman başka pazarlar aramamız lazım. Türkiye'deki şirketler krizi gördüler. Mademki Batı'dan Doğu'ya gidiliyorsa, yeni pazarlara gideceğiz. Afrika gibi yeni pazarlara gideceğiz. Avrupa zor günler geçiriyor, ama batmıyor. Politik etkileri olabilir, finans krizi içinde olabilir, ama reel sektörde bir kriz görmüyorum. 2023 vizyonunda dikkat etmemiz gereken Türkiye gayri safi milli hasılanın ne kadarını Ar-Ge ve teknolojiye ayırıyor, bunları sorgulasak belki daha hızlı o hedefe ulaşırız."
     Daha sonra "Türkiye'yi Geleceğe Taşıyacak Şirketler" başlıklı oturum yapıldı.
     Moderatörlüğünü Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Yönetmeni Rauf Ateş'in yaptığı oturumda konuşan Coşkunöz Holding Bilgi Sistemleri Grubu Başkanı Remzi Sülo, ekonomik açıdan Bursa'nın son yıllarda önemli aşama kaydettiğini ifade etti.
     Otomotiv sektörünün Türkiye'de ve Bursa'da önemli bir yerinin bulunduğunu belirten Sülo, "Alman, İtalyan, Hollandalı ortaklarımız var. Tercih edilen bir partner olduk" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 223 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir